ll I Een selectie Jaargang 2. nr 2 juni 2002 120 I Gravure uit F. Valentijn, Oud- en Nieuwe Oostindiën, Dordrecht 1724. 5 dln.in 8 bdn. Plaatsnr. 553 A 1-8 Archief- en Librijenieuws is een driemaandelijkse nieuwsbrief met nieuwtjes en wetenswaardigheden over de archief-, bibliotheek-en kaartencollecties van het Streekarchief Hollands Midden. Fotodigitalisering Bij het Streekarchief Hollands Midden is, in samenwerking met de streekarchieven Rijn lands Midden (Alphen aan den Rijn), Krimpenerwaard (Schoonhoven) en Rijnstreek (Woerden), een project gestart om de verschillende beeldcollecties te digitaliseren en via internet te presenteren. In de toekomst kan men niet alleen de beschrijving van een foto op vragen, maar meteen ook de afbeelding zien. De gedigitaliseerde afbeeldingen worden op geslagen in een gezamenlijke ‘beeldbank’, die zowel direct als via de afzonderlijke websites te benaderen is. Het is dan dus mogelijk om dit bestand als geheel te doorzoeken. Bij dit project is het bedrijf Pictura uit Heiloo ingeschakeld. Naar verwachting kun nen er dit jaar al circa 2000 foto’s van onze collectie gedigitaliseerd en via internet te raad plegen zijn. We beginnen met de foto’s op briefkaartformaat (waaronder de ansichtkaarten). Van de andere streekarchieven zullen dit jaar in totaal ongeveer 1000 a 1500 foto’s gedigi taliseerd worden. 7 r Het PRIL-project ïrS* Er worden voorbereidingen getroffen om met het “PRIL-project” van start te gaan. PRIL is de afkorting van PRenten In Librijeboeken. In de oude kern van onze regionaal-historische bibliotheek, die gevormd wordt door de vroegere stadslibrije, bevinden zich vele boeken met prenten en gravures. Deze zouden heel goed van pas kunnen ko men bij tentoonstellingen. Tot nu toe vielen we steeds terug op een klein aantal boeken, zodat vaak steeds weer dezelfde prenten getoond werden. Maar er zit veel meer in de bibliotheek. Daarom gaan we syste matisch ook de andere boeken ontsluiten, op deze wij ze wordt een bestand gevormd, dat doorzoekbaar wordt op onderwerp, kunstenaar, periode enz. ■•’yca. t.

Schatkamer | 2003 | | pagina 34