x, 123 Oorlogsdocumentatie De oproep in o.a. Archief- Librijenieuws om documentatie betreffende de Tweede Wereld oorlog naar het Streekarchief over te brengen, heeft in ieder geval een hele bijzondere aanwinst opgeleverd. De heer P. Vink uit Moordrecht verblijdde ons begin juni met een grote hoeveel heid archiefmateriaal. De schenking omvat o.a. diverse documenten van de heer F. Vink, toenmalig ge- meente-architect van Moordrecht, betreffende zijn officiële werkzaamheden gedurende de oorlog en allerlei schaderapporten van de periode direct na de oorlog. Daarnaast is ook een doos overgebracht met correspondentie die de heer Vink voerde als plaatselijk vertegen woordiger van de Stichting 1940-1945. Eveneens via de heer Vink ontvingen we materiaal, afkomstig van W.H. Sprenger. De in die tijd in Moordrecht woonachtige heer Sprenger fungeerde in de jaren 1945-1946 als offi- cier-fiscaal te Gouda. Uit hoofde van deze functie deed hij onderzoek naar tal van oorlogsmis daden die in Gouda en de wijde omgeving hadden plaatsgevonden. Een belangrijk deel van zijn correspondentie en verslaglegging en van allerlei door hem verzameld documentatiemate riaal is naar het Streekarchief overgebracht. - VolZin voortzetting van Hervormd Nederland (m.i.v. jrg. 1 - 2002) - Historisch Tijdschrift GKN, betreffende de Gereformeerde Kerken in Nederland (m.i.v. jrg. 1 -2002-2003) - Computergeneaal, betreffende genealogie en computer (m.i.v. jrg. 1 - 2003) - ReLiC Newsletter nieuwsbrief van het Centrum voor Nederlandse Religiegeschiedenis van de Vrije Universiteit te Amsterdam (m.i.v. jrg. 1) Tenslotte hebben we het abonnement op Vormen uit vuur hernieuwd, nadat het enige jaren was stopgezet. De tussenliggende nummers hebben we eveneens aangeschaft, zodat er geen hiaten zijn. Foto’s uit het Archief Openbare Werken Het archief van de gemeentelijke afdeling Open- bare Werken wordt op dit moment geschoond. Hieruit komen veel oude foto’s die gemaakt zijn ter voorbereiding van en tijdens allerlei werk zaamheden, verbeteringen, aanleg of sloop. Thans worden deze foto’s uitgezocht en ge selecteerd welke bewaard worden. Want niet alles komt voor bewaring in aanmerking. De vele details van scheuren in muren en rotte kozijnen zijn niet echt interessant. Wel belangrijk zijn de foto’s waarop meer te zien is dan details, en situaties die tegenwoordig niet meer bestaan, zoals de Turfsingel toen deze nog turfschuren had. Een turfschuur aan de Turfsingel hoek Veerstraat in 1953, thans afgebroken

Schatkamer | 2003 | | pagina 37