De organisatie van het nieuwe leger (in hoofdlijnen) le Regiment Garde Cavalerie 2e Regiment Kurassiers Wordt 14e Regiment Kurassiers. 2e Regiment Huzaren Wordt 1 le Regiment Huzaren. Regiment Artillerie te voet Compagnie Artillerie Werklieden nr 17 en 18 Compagnieën Werklieden Compagnie Pontonniers 6e Compagnie van het le Bataljon Mineurs Compagnie Mineurs Legioen Véliten en Oudsten der Koninklijke Kwekelingen le Regiment Jagers en le Bataljon van het 6e Regiment van linie 2e t/m 8e Regiment Inf. van linie 9e Regiment Inf. van linie 3e en 4e Compagnie Garde du Corps (idem) Het Regiment Grenadiers te voet Oude benaming: le en 2e Compagnie Garde du Corps (lijfwacht van de koning) Regiment Jonge Hollanders Vanaf 3 Omaart 1811: Regiment Pupillen van de Keizerlijke Garde 1 le Compagnie van het le Bataljon Ponton niers (in november 1812 de helden van de Berezina) Wordt 9e Regiment Artillerie. Voorts blijven na 30 maart 1811 nog over le en 2e Compagnie Bereden Artillerie. Omgevormd tot 33e Regiment Lichte Infan terie Vormen het nieuwe 123e t/m 126e Regiment Infanterie van linie. Het 9e Regiment wordt opgeheven. Nieuwe naam of bestemming: Gevoegd bij de regimenten Grenadiers van de Keizerlijke Garde. Daardoor moeilijk meer te traceren. Verdeeld over de infanterieregimenten van de Keizerlijke Garde. Idem als voren. 2e Regiment Grenadiers te voet v.d. Kei zerlijke Garde 2e Regiment Chevau-légers Lanciers v.d. Keizerlijke Garde. Vanwege hun scharla kenrode uniformen ook genoemd: Lanciers rouges ofwel Rode Lansiers. 91

Schatkamer | 2003 | | pagina 5