Agenda 42 Zij vertellen openhartig en niets verhullend over hun leven in twee culturen. De auteur on dersteunt met zijn boek de uitbreiding van een op het Marokkaanse platteland gevestigd nierdialyse-hospitaal. ^81 Varia Door sluiting van het bedrijfsmuseum van Douwe Egberts te Utrecht is het streekarchief twee monsterboeken van de Goudse papierfabriek van A.J.J. Vos rijker geworden. Het zijn twee gigantische plakboeken, waarin honderden papieren zakjes en wikkels voor koffie, thee, brood, bonbons en dergelijke ingeplakt zijn. Ze zijn allemaal voorzien van opdrukken van winkels overal uit het land, dus ook van winkels in Gouda en omliggende plaatsen. Een kleine greep: W.H. ter Heerdt (banketbakker; Oudewater), L. Boogaerdt (banketbak ker; Lange Tiendeweg), I. Hoogendoom (koloniale waren; Bodegraven), J. Gerwig (ban ketbakker; Alphen a/d Rijn), G. Zwaan (idem), C.Th. Beuk (bakker; Leimuiden), Tj. Dam (banketbakker; Zwammerdam), G. de Rijk (banketbakker; Montfoort), Joh. Punselie (ban ketbakker; Zeugstraat), wed. W. Blanken (bakker; Bergambacht), A. Rook (bakker; Moor drecht) en vele anderen. Het is een unieke verzameling uit het begin van de vorige eeuw van één van de meest vergan kelijke zaken: papieren verpakkingen van etenswaar en genotmiddelen. Hoewel het handels- huis van de firma Vos in Gouda gevestigd was (aan de Turfsingel), bevonden de papiermolen (‘De Betere Hoop’) en het bedrijf zich aan de Noordkade in Waddinxveen. Gutsende bronnen Onder deze titel toont het Streekarchief in samenwerking met de familie Leefsma, Guus Muller en Museum Het Catharina Gasthuis het zogenoemde bronmateriaal van Rini Leefsma-Nagtegaal. Naast schetsboeken, etsplaten en houtblokken met bijbehorende afdrukken, zijn brieven en artikelen tentoongesteld. Ook zijn een aantal van haar portretten van tijdgenoten te zien. De tentoonstelling loopt van 18 februari t/m 7 mei 2004. De toegang is gratis. a? *7" - - LA”

Schatkamer | 2004 | | pagina 44