1 o: 'i Fusie streekarchieven Krimpenerwaard en Hollands Midden id 74 Tot en met 27 augustus is in het Streekarchief een tentoon stelling over de Raambuurt te zien. De tentoonstelling is ge maakt naar aanleiding van de Raambuurtmanifestatie en het verschijnen van het boek ‘De Naakte Raam’. Er zijn allerlei bronnen uit het Streekarchief te zien over de bewoners- en huizengeschiedenis van de Raam. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot en met 17.00 uur. De Algemene Besturen van de Streekarchieven Krimpenerwaard en Hollands Midden hebben ingestemd met het voorstel tot fusie tussen beide streekarchieven per 1 januari 2005. In hun vergaderingen van 14 en 16 juni jl. stemden de Algemene Besturen van de Streekarchieven Krimpenerwaard en Hollands Midden in met een voorstel tot fusie tussen beide streekarchieven. Het voorstel is een uitvloeisel van de intentieverkla ring tot fusie, die beide Algemene Besturen in november 2003 hebben onderte kend. Nu de beide Algemene Besturen het fusievoorstel ondersteunen, zal het voorstel ter goedkeuring aan de gemeentebesturen van alle deelnemende gemeen ten in de Krimpenerwaard en Hollands Midden aangeboden worden. Fusie tussen de beide streekarchieven is een gevolg van de wens om de al bestaan de samenwerking verder te verdiepen en te versterken. Als de fusie na goedkeuring van de deelnemende gemeenten definitief is, hebben de gemeenten per 1 januari 2005 een streekarchief dat in staat is nog beter te voldoen aan toenemende wette lijke eisen, ontwikkelingen op het vakgebied op de voet kan volgen en inspeelt op veranderende maatschappelijke wensen. Steeds meer mensen bezoeken immers ar chieven, om meer te weten te komen over de geschiedenis van hun familie, buurt, gemeente of regio. Ook overheden, onderwijsinstellingen en culturele organisaties doen in toenemende mate een beroep op de deskundigheid van archiefdiensten en de daar beschikbare kennis en informatie over het cultureel en historisch erfgoed. Daarnaast zal een fusie tussen beide streekarchieven efficiencyvoordelen opleve ren. Zo kan beter worden voldaan aan de behoefte aan depotruimte die bij de beide archieven een rol speelt. Ook kan het publiek voortaan bij één loket terecht voor al het onderzoek in de archieven van de Krimpenerwaard en Hollands Midden, dank zij de keuze voor de unilocatie in Gouda. De provincie Zuid-Holland ondersteunt het fusieproces vanuit het belang dat zij hecht aan een goede kwaliteit van archiefdiensten in de provincie. ‘De naakte Raam’ DE RAAM r.l

Schatkamer | 2004 | | pagina 32