98 2e Wereldoorlog De 2e Wereldoorlog betekende niet het stopzetten van activiteiten. In 1941 werden 58 bijbels verkocht. Het hoofdbestuur schreef in dat jaar dat het aan het NBG ver boden werd om bijbels uit te delen aan hen die in Duitsland moesten gaan werken. Men tipte de afdelingsbesturen dat die ze in hun gemeenten wel aan de mannen konden meegeven. Ansichtkaart van de Gereformeerde Kerk aan de Kerklaan te Nieuwerkerk a/d IJssel ca 1930; eigen collectie Afdelingscommissies in Moordrecht en Zevenhuizen In juli 1944 vergaderde het afde lingsbestuur in de consistoriekamer van de Nieuwerkerkse Gereformeer de kerk halverwege de Laan de huidige Kerklaan). Een hoofdbe stuurslid was gast. Wie zijn bijbel door een bombardement kwijtraakte, kon zich tot dat hoofdbestuur wen den. Plannen werden gesmeed voor na de bezetting. Omdat er in deze jaren geen nieuwe afdelingen mochten worden opge richt, besloot men in Moordrecht en Zevenhuizen ‘afdelingscommissies’ te starten. Deze commissies kregen eigen be sturen en konden rechtstreeks zaken doen met het hoofdbestuur. Na de bevrijding deelden de predikanten Bovendorp en Kalkman mee, dat Zevenhuizen en Moor drecht nieuwe afdelingen vormden, zodat Nieuwerkerk a/d IJssel “voortaan alleen deze plaats zal omvatten. In datzelfde jaar 1939 vernam de NBG-afdeling Nieuwerkerk a/d IJssel van plannen van de NBG-afdeling Benthuizen/Moerkapelle om Zevenhuizen daarbij in te delen. Het bleek echter loos alarm te zijn. De notulen van 15 januari 1940 zijn het letterlijk citeren waard: “Ds Bovendorp deelt mede niets naders vernomen te hebben van een annexatie van Zevenhuizen bij Moerkapelle. y-".zy

Schatkamer | 2004 | | pagina 24