Aankondigingen mededelingen 99 Tentoonstelling over verdedigingswerken in Gouda Onder de titel De kunst van het verdedigen heeft het streekarchief een tentoonstelling inge richt over de Goudse verdedigingswerken. Hier zijn documenten, plattegronden, tekeningen en foto’s te zien van de verdedigingswerken, zoals poorten, stadsmuren, het kasteel en der gelijke. Aanvullend exposeert Sya de Nooyer nog haar installatie Object Gouda, opgraving: 't Mallegat. Tijdens de openingstijden van de studiezaal is deze expositie in de hal van het streekarchief te bezichtigen. Tegelijkertijd is er in het museum Het Catharina Gasthuis de tentoonstelling Van wallen, vesten en harkieren: Goudse verdedigingswerken door de eeuwen heen. Daar zijn een zes tigtal tekeningen en prenten uit de eigen collectie van Goudse verdedigingswerken te zien. Beide tentoonstellingen lopen t/m 9 januari 2005. Beginnerscursus LEZEN oud schrift Woensdag 19 januari 2005 start een beginnerscursus paleografie (lezen oud schrift) in het Streekarchief Hollands Midden. In 12 wekelijkse lessen van twee uur leert u de belangrijk ste vaardigheden in schrift en ambtelijk taalgebruik uit de periode van circa 1680-1780, zo dat u zelf onderzoek kunt doen naar de geschiedenis van uw voorouders of woonplaats. Zakelijke gegevens: De cursus kost €135 per persoon, inclusief lesmateriaal en een kopje koffie of thee in de pauze. De lestijden zijn wekelijks (m.u.v. vakanties en feestdagen) op woensdagavond van 20.00-22.00 uur. De groepsgrootte is minimaal 8 en maximaal 15 personen. De cursus gaat alleen door bij voldoende aanmeldingen. De lessen worden gegeven in de groepsruimte van het Streekarchief Hollands Midden aan de Groeneweg 30 te Gouda. U kunt zich telefonisch of schriftelijk opgeven bij het Streekarchief Hollands Midden, Groeneweg 30, 2801 ZC Gouda, tel. 0182-521821, of via e-mail: info@sahm.nl. Hier kunt u ook terecht voor vragen over de cursus (Jac. Piepenbroek of Joke Radstaat). Ongeveer twee weken voor aanvang van de cursus ontvangt u een inschrijfbevestiging en factuur. Nieuwe ansichtkaart Ter gelegenheid van Open Monumentendag heeft de Stich ting Vrienden van Archief en Librije een ansichtkaart laten drukken. Het is een dubbele kleurenkaart met een afbeel ding van een aquarel van Comelis Borsteegh uit ongeveer 1830, voorstellende de Veerstalpoort in de winter met schaatsers en een koek en zopie op het ijs. De kaart is daarom ook goed als Kerst- en Nieuwjaarskaart te gebrui ken. Hij kost €1 en is sinds 11 september te koop bij het Streekarchief Hollands Midden. U krijgt korting bij afname van grotere aantallen.

Schatkamer | 2004 | | pagina 25