Aankondigingen mededelingen (persbericht Streekarchief Midden-Holland) 33 Streekarchief Midden-Holland sinds 1 januari2005 van start Op 1 januari 2005 zijn de Streekarchieven Krimpenerwaard en Hollands Midden gefuseerd tot het Streekarchief Midden-Holland. De eerste feestelijke bestuurs vergadering vond plaats op 10 januari 2005. Het bijna voltallige bestuur was aanwezig om de nieuwe organisatie van start te laten gaan. Het nieuwe streekarchief is een organisatie met een werkgebied van ruim 220.000 inwoners in elf gemeentes (Bergambacht, Gouda, Krimpen aan den IJssel, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk, Schoon hoven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle) en beschikt over een collectie van ruim 7000 strekkende meter. Het Streekarchief Midden-Holland beschikt over uniek materiaal over de geschiedenis van zowel de Hollandse steden Gouda en Schoonhoven als het platteland van de Krimpenerwaard en de Zuidplaspolder. Het streekarchief wil bezoekers de geschiedenis van de betreffende regio en een breed gebied daaromheen opnieuw laten beleven. Het is de ontmoetingsplaats voor mensen die hun eigen verleden willen doorgeven aan toekomstige generaties. Daarnaast garandeert het dat ook toekomstige generaties op vragen over onze tijd antwoord krijgen. Dit betekent dat het streekarchief samen met de overheden en de burgers in de regio aan het verleden bouwt, aan een compleet geheugen van de streek. Het nieuwe Streekarchief Midden-Holland wil hieraan onder meer vormgeven door te fungeren als partner voor culturele instellingen in de regio en de provincie en een rol te spelen in diverse samenwerkingsverbanden. Tot nu toe resulteerde dit in deelname in maar liefst drie netwerken, zoals het netwerk Groene Hart Archieven met de partnerarchieven in Alphen aan den Rijn (Rijn-lands Midden) en Woerden (Rijnstreek) met als voornaamste uiting www.qroenehartarchieven.nl;Goudanet.nlmet de partners bibliotheek Gouda en museumgoudA met een geïntegreerde zoekfaciliteit en gezamenlijke inlichtingenbalie, en tot slot BAM!, het gezamenlijke educatieve projectbureau van bibliotheek, archief en museumgoudA, gericht op de regio Midden-Holland inclusief de Krimpenerwaard. Door de fusie van beide streekarchieven is een krachtige organisatie ont staan, die verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening en daarmee van de professionalisering van het archief mogelijk maakt. Betrokkenheid van de klant is hierbij een belangrijk element. Door het instellen van een klantenraad voor de nieuwe organisatie hoopt het nieuwe streekarchief op inbreng van de verschillende gebruikers. De fusie geeft daarnaast ook een impuls aan de ontwikkeling en bouw van een nieuwe archiefbewaarplaats en bevordert een efficiënte oplossing daarvan. Het Streekarchief Midden-Holland is gevestigd aan de Groeneweg 30 in Gouda. Voor meer informatie kunt u de website www.qroenehartarchieven.nl raadplegen.

Schatkamer | 2005 | | pagina 35