Poster van het Boughaz-project (2003) 35 Gouds plateel in retro-stij! In het Streekarchief is van 21 juni t/m 26 augustus 2005 een tentoonstelling over Gouds Plateel uit de jaren vijftig, zestig en zeventig van de twintigste eeuw, ingericht door een aantal particuliere verzamelaars. ■dl Dat de vestigingsplaats van deze stichting Gouda is, is een belangrijk gegeven. Wellicht kan Gouda in de toekomst een centrale plaats innemen binnen het emigratie- en remigratieonderzoek van de Nederlandse Marokkaanse gemeenschap. 11 Stichting Boughaz opgericht In 2003 heeft het Streekarchief Hollands Midden, als een van de initiatiefnemers, meegedaan aan het Boughaz-project, dat ook werd gesteund door de stichting Vrienden van Archief Librije. Dit project was bedoeld als aanzet om de geschiedenis van Gouwenaars en regiogenoten van Marokkaanse afkomst vast te leggen en te bewaren. Na afloop van het project was er behoefte aan meer duurzame betrekkingen met deze bevolkingsgroep. Dit heeft geresulteerd in de oprichting van de Stichting Boughaz. De oprichting heeft formeel plaatsgevonden op 3 september 2004 voor notarissen De Waard Wagener te Gouda. De doelstellingen van de stichting zijn, kort samengevat: de reconstructie en het voor de huidige en latere generaties Marokkanen in Nederland, in het bijzonder de regio Gouda, herkenbaar maken van hun geschiedenis, zowel hier te lande als daar buiten; het in brede zin, binnen onze gehele samenleving, bevorderen van de kennis van en de belangstelling voor de geschiedenis van de Marokkanen in Nederland, in het bijzonder de regio Gouda; het door archiefbeherende instellingen doen verzamelen en bewaren van informatiedragers over de geschiedenis van Marokkanen; 'SOHKSflHBK?! voorts al hetgeen met één en ander rechtstreeks of zijdelings verband houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woords. ÏM 'Ontdek de y 1 geschiedenis van de Marokkaanse ,""kimmigratie.'

Schatkamer | 2005 | | pagina 37