En toch.... Uit de regio Korenmolen Windlust op Kortenoord heropend 2 Op 13 juli 1804 werd in de St. Janskerk te Gouda ene Willem Frederik gedoopt, de op 23 juni 1804 (twee maanden na het huwelijk van Büchner met Elisabeth Polijn) geboren zoon van de ongehuwde Krijna van Reeuwijk en van wie de vader - volgens de doopinschrijving - zou zijn Willem Frederik Büchner, de stadsarts. De jonge Willem Frederik gebruikte in zijn latere leven de achternaam van zijn biologische vader. Alleen zijn maatschappelijke status was een geheel andere dan die van zijn halfbroers en -zusters van vaderskant. Hij schopte het niet verder dan pijpmakersknecht en woonde op de Spieringstraat te Gouda. Van contacten met zijn familie van vaderskant is mij tot dusver niets gebleken; daarentegen was hij regelmatig getuige bij de huwelijken van zijn halfzusters en -broer van moederskant (Krijna van Reeuwijk had kinderen bij drie verschillende vaders; uiteindelijk trouwde zij met de timmerman Gerardus Johannes Wajon, uit dit huwelijk werden geen kinderen geboren). Ook bij zijn overlijden werd nadrukkelijk vermeld dat hij een zoon was van Willem Frederik Büchner. Hij overleed op 2 maart 1850 in het Catharina Gasthuis aan de Oosthaven; het ziekenhuis waarop zijn biologische vader jarenlang een belangrijk stempel heeft gedrukt. Foto's Mieke den Boer-Snoei Op 20 mei 2005 is op het Nieuwerkerkse Kortenoord de gerestaureerde en gerecon strueerde korenmolen Windlust heropend en werd daarbij een dagcentrum Korenaer ge opend. Ter gelegenheid hiervan verscheen bij de stichting Molen Kortenoord een boekje onder redactie van Jaap Reijm: 'Windlust. De korenmolen op Kortenoord Nieuwerkerk a/d IJssel 1741-2005'. In nummer 1999-3 van De Schatkamer werden al twee historische bijdragen over de korenmolen opgenomen, die mede benut zijn. Zie ook www.kortenoord.nl. 'z

Schatkamer | 2005 | | pagina 4