f HBH OP GEWIJDE G GEBOUWD Boekbespreking 63 naar het tiende boekje in 2006 met dan het thema 'Feest', dat de zelfde auteurs naar te hopen is in gezondheid kunnen samenstellen! Het thema van 2005, Religieus erfgoed, was Gouda op het lijf ge schreven. Zoals gebruikelijk met deze jaarlijkse the maboekjes zijn de inlei dende paragrafen breed introducerend, in dit ge- val onder de noemer 'de kerstening van Europa'. Stil gestaan wordt verder bij alle - ook verdwenen - kerkelijke gebedsruimten van voor de Reformatie; vanaf de zeventiende eeuw werd men selectiever en de auteurs stellen de jaren zeventig van de vorige eeuw als eindgrens te hebben aangehouden. Toch zijn vanuit ken nelijk een drang naar volledigheid ook de moskee El Nour uit 1993 en de Reho- bothkerk uit 1996 afgebeeld. Zelf stellen de auteurs: "Het aantal gereformeerde kerken in Gouda is zo groot en hun geschiedenis zo ingewikkeld en onderling verweven, dat het niet doenlijk is alle stromingen afzonderlijk te behandelen. Toch komt men een eind en overstijgt de informatie die van het bouwkundig erf goed soms verre! In 1987 werd, in navol ging van Frankrijk, de Open Monumentendag in Nederland geïntrodu ceerd. Gouda deed van af het begin mee en sloot zich bij de nationa le jaarthema's aan. Voor de negende maal gaf de stichting Open Monu mentendag Gouda nu een themaboekje uit. ,SSJS Het maakt nieuwsgierig Henkjan Sprokholt en Henny van Dolder-de Wit - Op gewijde grond ge bouwd. Goudse gebedsplaatsen door de eeuwen heen Themaboekje bij de 17de Open Monumentendag, Gouda 2005, 80 pag., prijs €10,-, ISBN 90-74878-14-8 B 4 Goudse gebedsplaatsen door de eeuwen heen 0-—-w Mèmiiwitodag Hrnkj.in Sprokholt Henny van Holder W it

Schatkamer | 2005 | | pagina 29