Aankondigingen mededelingen Ignatius Walvisprijs Iedereen kan meedoen Iedereen die zich al dan niet in het kader van zijn werk, studie of liefhebberij bezighoudt met historisch onderzoek kan meedoen. Het winnende artikel zal in "De Schatkamer" gepubliceerd worden. De redactie van dit tijdschrift zal, na over leg met de betrokken auteurs, andere inzendingen bij gebleken geschiktheid eveneens publiceren. Hoe doet u mee? Uw inzending moet voldoen aan de "aanwijzingen voor de kopij" die u bij ons kunt aanvragen en die u ook aantreft op de pagina Vrienden van Archief en Librije op de website www.groenehartarchieven.nl. 66 Ignatius Walvis Pastoor Ignatius Walvis (1653-1714) is de eer ste geschiedschrijver van Gouda. Hij heeft onder andere de Beschryving der Stadt Gouda geschreven, waarin hij een schat aan gegevens heeft nagelaten uit de historie van Gouda. Wiens naam zou beter in aanmerking kunnen komen voor een bekroning van een Goudse of regionale historische studie? Geschiedenis van Gouda of de regio Voor de Ignatius Walvisprijs komen in aanmer king oorspronkelijke, nog niet gepubliceerde ar tikelen over de geschiedenis van het werkge bied van het Streekarchief Midden-Holland: Bergambacht, Gouda, Krimpen aan de IJssel, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk, Schoonho ven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. De gemeenten in de regio vormen het gebied dat het regionaal-historische tijdschrift "De Schatkamer" bestrijkt, een uitgave van de Stichting. De Stichting Vrienden van Archief en Librije wil het onderzoek naar de geschiedenis van Gouda en omgeving stimuleren. Met dit doei heeft de Stichting de Ignatius Walvisprijs ingesteid, die elke twee jaar wordt uitgeloofd voor een historische studie of artikel over Gouda of de regio. Zie voor de zes sinds 1991 uitgereikte prijzen www.groenehartarchieven.nl. De Ignatius Walvisprijs bestaat uit een bedrag van €500.

Schatkamer | 2005 | | pagina 32