Expositie 'Verdwenen kerken en andere heilige huisjes' 67 Hoe wordt het winnende werkstuk gekozen? De jury rapporteert aan het bestuur van de Stichting Vrienden van Archief en Librije, dat de prijs, overeenkomstig het advies van de jury, toekent. Als geen inzendingen zijn binnengekomen, of als de jury van mening is dat geen van de inzendingen in aanmerking komt voor de prijs, ziet het bestuur af van uitreiking van de prijs. De jury en het bestuur zijn over de beoordeling geen verantwoording schuldig; corres pondentie over de uitslag is niet mogelijk. (Bestuur stichting Vrienden van Archief en Librije) De inzending mag een lengte hebben van 5.000 tot 10.000 woorden. Wij ontvangen uw artikel graag in drievoud uitgeprint. De inzendingen moeten anoniem zijn. Bij uw werkstuk voegt u daarom een gesloten enveloppe met daarin uw naam, adres en telefoonnummer. Op de buitenzijde van de enveloppe vermeldt u uitsluitend de titel van uw artikel. Inzendingen moeten vóór 1 juli 2006 gezonden worden naar: Het thema van Open Monumentendag 2005 was religieus erfgoed. In Gouda is daar nog redelijk wat van te zien, maar in de loop der eeuwen zijn toch behoorlijk wat kerken en kapellen afgebroken. Deze tentoonstelling wil een indruk geven van die verdwenen gebouwen. Wist u bijvoorbeeld dat Gouda wel tien kloosters bin nen haar stadsmuren heeft gehad? Veel gebouwen zijn allang geleden af gebroken. Kloosters verloren hun functie en vaak was slopen uiteindelijk de goed koopste optie. In een enkel geval werden gebouwen wel hergebruikt. Ook in recentere tijden stond men voor de keuze om te slopen of te bewa ren. In dat laatste geval werden dan soms rampzalige keuzes gemaakt met be trekking tot de verbouwing of restauratie. Verdwenen heilige huisjes zijn op deze tentoonstelling niet alleen be schouwd als louter gebouwen. Religieuze gebruiken en religieus leven komen ook nog aan de orde. Deze tentoonstelling poogt niet een volledig overzicht te geven van de (verdwe nen) kerkelijke monumenten in Gouda. Wilt u meer weten? Op de leestafel in de studiezaal kunt u alvast meer informatie vinden. Daar vindt u ook het speciaal door de Stichting Open Monumentendag uitgegeven boekje "Op gewijde grond gebouwd", dat u bij de balie kunt kopen. En hebt u nog bijzondere herinneringen aan religieus erfgoed, dan horen we dat ook graag! De tentoonstelling is nog te zien tot en met eind 2005. De toegang is gratis. (Streekarchief Midden-Hoiiand) Stichting Vrienden van Archief en Librije Groeneweg 30, 2801ZC Gouda

Schatkamer | 2005 | | pagina 33