dl 'A Aankondigingen mededelingen 90 'Emigratie en remigratie. Over dromen en werkelijkheden' In 2003 is de geschiedenis van drie genera ties in Gouda wonende Marokkanen in beeld gebracht onder de naam Boughaz. Dit heeft geresulteerd in de oprichting van de Stich ting Boughaz op 3 september 2004. Het Streekarchief Midden-Holland en het Marok kaans Platform Gouda presenteerden met de Stichting Boughaz op 17 december 2005 het project 'Emigratie en remigratie. Over dro men en werkelijkheden'. Met dit project is het verhaal vastgelegd van Marokkanen in het noorden van Marokko die op het punt staan naar de regio Gouda te emigreren en van hen die dat kort geleden hebben ge daan, alsmede het verhaal van Marokkanen die vanuit de Goudse regio naar het noorden van Marokko zijn geremigreerd, respectieve lijk van plan zijn dit binnenkort te doen. Het verhaal is in de vorm van een filmische documentaire gegoten met beelden van Gouda en omgeving, interviews met Marokkanen die zojuist in het Goudse zijn aangekomen, en Marokkanen die op het punt staan naar Marokko te vertrekken. Verder de vliegreis van en naar Marokko, de tocht door Marokko naar het vlieg veld op weg naar Nederland, of naar het nieuwe verblijf. Ten slotte interviews van naar Nederland vertrekkende, respectievelijk uit de regio Gouda afkomstige Ma rokkanen. Daarmee komen de twee culturen - die van Nederland en die van Ma rokko - in beeld, bezien vanuit Marokkaans oogpunt en door hen onder woorden gebracht. De documentaire is gemaakt door Noëll, Media en Cultuur in Arnhem, een profes sioneel productiebedrijf van Marokkaanse origine. Noëll heeft de interviews op levendige wijze in beeld gebracht en het leven in de regio Gouda en in Marokko op treffende wijze gefilmd. De documentaire wordt in de periode zondag 8 t/m zaterdag 14 januari 2006 elke avond tussen 19.00 en 20.00 uur door Gouwestad TV uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Gouda. (Streekarchief Midden-Holland, met dank aan N.D.B. Habermeh!) N.B. Het project is onder vele anderen mede mogelijk gemaakt door de stichting Vrienden van Archief en Librije. I'M «fejLafï*!- *S» VilSSijk "Ontdek de geschiedenis ven de Marokkaanse J. Immigratie.' A i f

Schatkamer | 2005 | | pagina 24