35 Expositie 'Vormgevings en glazuurexperimenten bij Goedewagen in de jaren '30' Onder deze titel is er tot en met 14 juli 2006 een expositie in het Keramisch Mu seum Goedewagen, Glaslaan 29a te Nieuw-Buinen. Verdere informatie: www.goedewagen.nl. (Keramisch Museum Goedewagen) Hoe wordt het winnende werkstuk gekozen? De jury rapporteert aan het bestuur van de Stichting Vrienden van Archief en Librije, dat de prijs, overeenkomstig het advies van de jury, toekent. Als geen inzendingen zijn binnengekomen, of als de jury van mening is dat geen van de inzendingen in aanmerking komt voor de prijs, ziet het bestuur af van uitreiking van de prijs. De jury en het bestuur zijn over de beoordeling geen verantwoording schuldig; corres pondentie over de uitslag is niet mogelijk. (Bestuur stichting Vrienden van Archief en Librije) De inzending mag een lengte hebben van 5.000 tot 10.000 woorden. Wij ontvangen uw artikel graag in drievoud uitgeprint. De inzendingen moeten anoniem zijn. Bij uw werkstuk voegt u daarom een gesloten enveloppe met daarin uw naam, adres en telefoonnummer. Op de buitenzijde van de enveloppe vermeldt u uitsluitend de titel van uw artikel. Inzendingen moeten vóór 1 juli 2006 gezonden worden naar: Stichting Vrienden van Archief en Librije Groeneweg 30, 2801ZC Gouda Boem paukeslag! Er zit muziek in het Streekarchief Midden-Holland! 't Geschutvuur dondre langs den wal, en blij valt in 't trompetgeschal, zich huwend aan der klokkenklang, nu Gouda stemt zijn hei/gezang! Deze woorden komen uit Gouda's heilzang, een muziekstuk dat door de Goudse componist Martinus Bouman speciaal werd gecomponeerd voor de inhuldiging van koningin Wilhelmina in 1898. De uitvoering van het lied op 31 augustus 1898 moet een waar spektakel zijn geweest, met een groot koor op de Markt, met ge weersalvo's door de schutterij en klokgebeier van de St.-Janskerk. Een spektakel dat goed aansluit bij het thema van de Boekenweek 2006: Boem paukeslag! Lite ratuur en muziek. Ter ere van deze Boekenweek is er in het Streekarchief Midden-Holland een kleine tentoonstelling ingericht, waar onder andere het gedrukte manuscript van Gouda's heilzang en foto's van de uitvoering te zien zijn. Andere bijzondere stukken die te zien zijn, zijn uitgaven van de acttiende-eeuwse Joachim Hess, die in Gouda orga nist was en die een aantal theorieboeken over het orgelspel en de plichten van een organist geschreven heeft. Maar ook vijftiende-eeuwse fragmenten van bla den kerkmuziek en getoonzette Franse liefdesliedjes uit de zeventiende eeuw zijn allemaal te zien in het Streekarchief tot en met 21 april 2006. (Streekarchief Midden-Holland)

Schatkamer | 2006 | | pagina 37