INHOUD 73 113 115 Jan Lafeber Aankondigingen en mededelingen 115 116 Een eeuwenlang bewaard beroepsgeheim onthuld. Willem van Werkhoven beschermeling van de Goudse baljuw H.L. van Buma Jan Lafeber Boekbespreking: Wil Schackmann: De proefkoionie - Vlijt, vaderlijke tucht en het weldadig karakter onzer natie Na Goejanverwellesluis. Gouda tussen revolutie en contrarevolutie (juni - september 1787) Wim Knoops Fototentoonstelling Bob de Wit sr. Stichting Gouds Licht toont tot en met januari 2007 in het Streekarchief fotowerk van de Goudse fotograaf Bob de Wit sr. (1927 - 1997). Bob de Wit was in de jaren zestig dé Goudse fotograaf. Ook in de collecties van het Streekarchief zijn veel foto's van zijn hand te vinden. In deze overzichtsexpositie worden stadsgezichten en straatportretten getoond die Bob de Wit tijdens zijn buitenlandse reizen en in Nederland maakte, aan gevuld met stillevens van details uit het Nederlandse landschap. (Streekarchief Midden-Hoiiand) Ansichtkaarten naar Librijebezit Van afbeeldingen uit: J.W. Weinmann, Duideiyke vertoning bomen, stam men, kruiden, bloemen, vrugten en uitwassen, etc. 4 dln. Amsterdam, Zacharias Romberg, 1736-1748 Librije 510 B 1-4) zijn recent vijf kleurenan- sichtkaarten uitgegeven door de stich ting Vrienden van Archief en Librije. De kaarten met narcissen, passiebloem, tulpen en iris- en leonorus-variëteiten zijn te koop op het Streekarchief. (Bestuur stichting Vrienden van Archief en Librije) ■'■-Ji f 5

Schatkamer | 2006 | | pagina 46