PATRIOTTEN. I E I w VOOR DE Detail van 'Eerste pagina van het pamflet' (zie pag. 60) Edele Groot Achtbaare Heeren! Uw Edele Groot Achtb. goede Vrienden, Burgemeesteren en Regeerders der Stad Gouda. Gouda, den 17 April 1783. (Onder stond,} Ter Ordonnantie van dezelven, Geteekend door een der Stads Secretarissen.) onzer indignatie over het geval in questie, zullen gelieven te doen gevoelen, zoo en in diervoegen als U Ed. Groot Achtb. noodig zullen oirdeelen, ten einde voornoemde BENNET zich wachte, om tot zulk een stoutheid binnen onze Stad andermaal te pro- cedeeren, alzoo wij anders in de noodzaakelijkheid zouden zijn gebracht, van te- gens hem zoodaanige scherpe mesures te moeten neemen, als de zorg voor de rust onzer goede Burgerije, en de aart van zijn misdrijf ons zoude komen te dicteeren. Ten allen tijden tot wederdienst bereid zijnde, beveelen wij U Ed. Groot Achtb. in de protectie GODES, en blijven, 83 MÏN HEER! k ben een Slnipwykfche Tnrfboer, die myn meefte Clandifie heb te Montfoort Ysfelftein Ouwater, Schoonhoven Leyden en Goudamaar in de laatfte Stad kom ik ’t meest, en byna dagelyks waarom je ligt begryptdat ik wel wat hoor en zie, en kryg ik zo wat van de goeie lui te leen om te leezen dan neem Ik het mee na huis, en dan gebeurt het wel eensdat my dan wat voor,en dan weer wat tegen de Prins in de hand geflopt is waar door ik dan vooral uit de Post van den Neder-Rhyn, Politieke Kruijer, Praatvaar, en zoo veel andere van dat flag, waar mede onze Domcné Kluwen die een Amfterdammeren een Neef van de Goudfe

Schatkamer | 2007 | | pagina 37