ÏN I E W E K K 23 Cd-rom Het Groene Hart in kaart Deze cd-rom met ruim dertig bijzondere kaarten van Gouda en omgeving uit de col lectie van het SAMH is te koop voor het gereduceerde tarief van vijf euro. Alle kaar ten zijn in kleur en eenvoudig tot in de kleinste details te vergroten. (Bestuur stichting Vrienden van Archief en Librije) Historisch Ontmoetingspunt (HOP) in Schoonhoven Op woensdag 30 januari is het voor het streekarchief Midden-Holland eerste Histo risch Ontmoetingspunt (HOP), en wel in de Openbare Bibliotheek van Schoonhoven, officieel geopend door wethouder Beugelaar. Het HOP wordt mogelijk gemaakt door het Streekarchief Midden-Holland, Basisbibliotheek Krimpenerwaard en de Histori sche Vereniging Schoonhoven. In het HOP zijn niet alleen veel boeken en naslag werken over Schoonhoven en omgeving te vinden, maar ook uitgaven van de histo rische verenigingen in de Krimpenerwaard, de Historische Encyclopedie Krimpener waard, alle jaargangen van de Schoonhovensche Courant, een archievenoverzicht en een overzicht van bouwtekeningen. 'Groeten uit het Streekarchief' Sinds eind mei is er in de hal van het Streekarchief de tentoonstelling 'Groeten uit het Streekarchief'. De vakantietijd breekt weer aan en het Streekarchief toont - met behulp van haar rijke collecties - exotische vakantiebestemmingen en diverse aspec ten van reizen en ontspannen. (Streekarchief Midden-Holland) Fragment van de "Conceptkaart Ter Droogmaking van de Groote Pias" (de Zuidpias) door W. van Schaick, 1779 or te -noort Itcrenioft

Schatkamer | 2008 | | pagina 25