Autodienst R.B. - vanaf 1926 N.V. Auto Omnibus Mij "De Ster" Hans de Vlaming 1 De oudst bekende foto uit het R.B.- tijdperk: G.M.C. H28573 op de Kerkiaan bij de krui sing met Dorps straat/ Buurpad te Nieuwer kerk, 1924 Foto: via A.M. den Boer Veel is er nog niet gepubliceerd over bedrijf R.B./De Ster, dat slechts twaalf jaar heeft bestaan en dat in oktober 1934 werd overgenomen door de Gebroeders Van Gog uit Capelle aan den IJssel. In 1922 vroegen de heren C.M. Renirie, Agniesestraat 87b, en L.P. Boers, Schaar- dijk 402, te Rotterdam, een vergunning aan voor een autobusdienst tussen Rotter dam (Oostplein) en Nieuwerkerk (aanvankelijk tot Kortenoord) via de 's-Gravenweg. Op 29 juni 1922 werd de vergunning verleend en op Tl oktober van dat jaar begon de firma R.B. met de exploitatie met twee 16-persoons T-Fords. In beide richtingen werd zeven maal per dag gereden; het traject werd afgelegd in ongeveer 40 minuten. In eerste instantie was er op zondag geen dienst, maar dat zou later veranderen. Tussen Capelle en Rotterdam ondervond men hevige concurrentie van de M.E.G.G.A. (Maatschappij tot Exploitatie van Goede en Goedkope Autobusdiensten). Het lag in de bedoeling om via Moordrecht door te gaan rijden naar Gouda, maar zo ver is het nooit gekomen; het eindpunt in Nieuwerkerk kwam op de hoek Kerk- laan/Buurpad. Het Buur(t)pad is een oude naam voor het stukje Dorpsstraat tussen de Kerkiaan en de ophaalbrug over de Ringvaart. In 1923 startte de O.A.O.M. Gebr. Van Gog met de lijndienst op het traject Rotter- dam-Gouda. Dit alles gaf weinig hoop voor de toekomst. Reeds twee jaar na de op richting trok C.M. Renirie zich terug uit het bedrijf; op 18 oktober 1924 werd de vergunning overgeschreven op naam van L.P. Boers, Kortekade 80a te Rotterdam.

Schatkamer | 2008 | | pagina 3