39 Cd-rom Het Groene Hart in kaart Deze cd-rom met ruim dertig bijzondere kaarten van Gouda en omgeving uit de col lectie van het SAMH is te koop voor het gereduceerde tarief van vijf euro. Alle kaar ten zijn in kleur en eenvoudig tot in de kleinste details te vergroten. Archief ambachtsheerlijkheid Ze venhuizen Het archief van de ambachtsheerlijkheid Zevenhuizen (1244) 1370-1874 werd door een particulier te Hilversum in Parijs gekocht. De besturen van de stichtingen Vrien den van Archief en Librije en Oud Zevenhuizen-Moerkapelle verzochten bij brief van 10 juni 2008 aan het gemeentebestuur daar om dit aangeboden materiaal voor het streekarchief te kopen. Na een weigering werd bij een bezoek aan een wethouder, tevens AB-lid van het Streekarchief, om herziening van dit besluit verzocht. Cursus geschiedenis van schrift en boek Deze cursus omvat acht bijeenkomsten en start op donderdag 30 oktober 's avonds om 19.30 uur; hij staat onder leiding van Jan Willem Klein. De cursus kost €125 (al les inbegrepen). Ter afsluiting zal er een excursie georganiseerd worden naar de handschriftenafdeling van de Universiteit van Leiden, waar een aantal belangrijke en mooie handschriften bekeken zal worden. (Bestuur stichting Vrienden van Archief en Librije) 'Kleine geschiedenis van het Groene Hart' Minister Verburg zal op 29 oktober het eerste exemplaar in ontvangst nemen van de 17-delige reeks 'Kleine geschiedenis van het Groene Hart'. Deze reeks wordt uitge geven door Waanders te Zwolle in samenwerking met Regionaal Historisch Centrum Rijnstreek, Streekarchief Rijnlands Midden en Streekarchief Midden-Holland. De re dactie bestaat uit Adri den Boer, Johan de Bruijn, Jan van Es en Arjan van 't Riet. Zie de website www.dekleinegeschiedenisvanhetgroenehart.nl. Sein op Groen: spoorlijnen in het Groene Hart In het kader van de Open Monumentendag van 2008 met het thema 'Sporen' heb ben de Groene Hart Archieven, bestaande uit de streekarchieven Rijnlands Midden te Alphen aan den Rijn en Midden-Holland te Gouda, een tentoonstelling samenge steld, getiteld: "Sein op Groen, spoorlijnen in het Groene Hart". Deze tentoonstelling geeft een beeld van de spoorlijnen die het Groene Hart door kruisen of doorkruist hebben. Wanneer kwam het spoor tussen Alphen en Gouda tot stand? Wie was "Bello", van wie afscheid werd genomen in december 1935? Hoe zagen de stationsgebouwen langs de spoorlijn Alphen - Uithoorn er uit? Waar stopte de trein van Gouda naar Schoonhoven? Er zijn oude foto's en archiefstukken te zien, maar ook oude beelden van het Polygoonjournaal. Er zijn zelfs treingeluiden te horen! De tentoonstelling is te bezichtigen op zaterdag 13 september in het Streek archief Midden-Holland. Mocht u op deze drukke dag toch geen tijd hebben, dan kunt u de tentoonstelling nog tot 13 december 2008 bezoeken van dinsdag t/m vrij dag van 9.30 - 17.00 en op dinsdagavond van 18.30 - 21.00 uur.

Schatkamer | 2008 | | pagina 17