54 HOP Schoonhoven Van 27 februari tot 25 mei 2009 is er in het HOP Schoonhoven een tentoonstelling 'Tegels' uit de collectie van Leen den Toom. Cd-rom Het Groene Hart in kaart Deze cd-rom met ruim dertig bijzondere kaarten van Gouda en omgeving uit de col lectie van het SAMH is te koop voor het gereduceerde tarief van vijf euro. Alle kaar ten zijn in kleur en eenvoudig tot in de kleinste details te vergroten. HOP Waddinxveen geopend Op 25 november vond de opening plaats van het Historisch Ontmoetingspunt (HOP) in de bibliotheek te Waddinxveen. Het HOP is een samenwerking tussen het Historisch Genootschap Waddinxveen, het Streekarchief Midden-Holland en de bibliotheek. Sinds 25 november is ook een tentoonstelling te bezichtigen over 'meubel- beeldhouwersgereedschap' uit de verzameling van G. de Wit. Deze exposi tie duurt tot 26 maart 2009. Woensdag 28 januari 2009 is er van 10.00 tot 12.00 uur een workshop: "Wat kunt u in het streekarchief en het HOP over Waddinxveen vinden?" Gouda's topmodellen Museum GoudA presenteert t/m 8 februari 2009 de merk- en stoplappen uit de col lectie van de gemeente Gouda. Het is de eerste keer dat de volledige merklappen collectie wordt getoond. Deze collectie bestaat uit circa zestig merk- en stoplappen en is in de loop van de afgelopen eeuw verzameld. (Museum GoudA) Reeks 'Kleine geschiedenis van het Groe ne Hart' Minister Gerda Verburg nam op 29 oktober in het raadhuis van Alphen aan den Rijn het eer ste exemplaar in ontvangst van de 17-delige reeks 'Kleine geschiedenis van het Groene Hart'. Deze reeks wordt uitgegeven door Waanders te Zwolle in samenwerking met Re gionaal Historisch Centrum Rijnstreek, Streek archief Rijnlands Midden en Streekarchief Mid den-Holland. De redactie bestaat uit Adri den Boer, Johan de Bruijn, Jan van Es en Arjan van 't Riet. Zie de website: M/iviv. dekleinegeschiedenisvanhetgroenehart. ni Minister Gerda Verburg met deei 1 (foto's: Mieke den Boer-Snoei)

Schatkamer | 2008 | | pagina 16