/d 16 i? Ld 11-ff d t Als symbolen van de dood staat op de hoeken een doodshoofd, verder een zandlo per en treurende engeltjes (putti). Merkwaardig is dat in de jaarrekening van de kerk geen aantekening is gemaakt van Bloncqs begrafenis. Misschien was hij als zit tend kerk- en librijemeester vrijgesteld van het betalen van grafrechten. Na het overlijden van Bloncq besloot het stadsbestuur het riante honorarium van ƒ300,- over twee stadsdoctoren te verdelen. Zijn opvolgers, dr. Cornells de Lange en dr. Qualterus van Immerseel, namen echter genoegen met een tractement van 100 gulden ieder. Een jaar na het overlijden van doctor Bloncq werd in Gouda het chirurgijnsgilde opgericht. Van de moeizame aanloop daartoe was hij echter nog getuige. De grafzerk Bloncq zal niet lang ziek zijn geweest, in het jaar van zijn overlijden was hij nog steeds zowel kerk- als librijemeester. Zijn grafzerk, waaronder het kleine gezin toen weer verenigd was, ligt nu tegenover glas 9 tegen de houten wand die het koor omgeeft. De steen is rijk gebeeldhouwd, alleen de afbeeldingen op de wapenschil den ontbreken, die zijn er tijdens de 'wapenstorm' van 1795 afgehakt. Het grafschrift van Bloncq luidt: Agricola et miles, judex quaestor poliatros consul comarchus M.H. Bloncq fuit ecce cinis/Ad arcem poelgeest conceptus, Oude Reeuwijk natus 24- 11-1578/Boscoop baptizatus, senis quasi renatus 24-11-1608, Gouda denatus 5-11-1659. (Landman en soldaat, rechter, stadsgeneesheer, raad en burgemeester is M.H. Bloncq geweest. Hier rust zijn as.4 In huize Poelgeest verwekt, te Oud-Reeuwijk ge boren 24 november 1578, te Boskoop gedoopt, te Siena ais het ware herboren 24 november 1608,5 te Gouda gestorven 5 november 1659. De handtekening van Bioncq op het eind van zijn leven 4 Dit duidt niet, zoals sommige bezoekers van de kerk wel eens denken, op een crematie, maar op het lichaam dat aan de vergankelijkheid is prijsgegeven. 5 Hier duidt Bloncq kennelijk op de voltooiing van zijn medische studie. Er was in de tijd van Bloncq in Siena een beroemde geneeskundige school, het is mogelijk dat hij daar zijn doc torsgraad behaalde.

Schatkamer | 2009 | | pagina 18