Bronnen: 50 1) Informatieboek Baillu, inv. nr. 158 Oud Rechterlijk Archief Gouda, Streekarchief Midden-Holland 2) Crimineel Vonnisboek, inv. nr. 180, Oud Rechterlijk Archief Gouda, Streekarchief Midden-Holland Burgemeesters en schepenen van Gouda tijdens een rechtszitting in de 1& eeuw (SAMH) Lijsbeth Aertsen, de vrouw van Jan Joppe, vertelde dat Gerrit vlak voor zijn thuis komst nog bij hen langs was geweest om een paar zaken te bespreken. Geertje Ja cobs den Broes sloot daarop aan door te vertellen, dat Gerrit daarna bij haar was gekomen om zijn hemd op te halen. Daarna ging hij naar huis en zij hoorde Sanne tje zeggen: "Zo galghond, ben je daar alweer", waarop Gerrit antwoordde: "Lieve Heer, begin je nu alweer, ik ben net thuis." Gerritje Lamberts, de weduwe van Cornelis Jansz Boer, had weer iets anders ge hoord: bij thuiskomst van Gerrit zou Sannetje hem begroet hebben met de woorden "Ben je daar, jij schelm, bloedhond, moordenaar van mijn ziel. Ik zal je nog ver moorden. Je weet dat ik, als ik dat wil, dat ook kan doen." Nadat Gerrit was ver moord heeft zij Sannetje, toen zij buiten was gekomen, horen zeggen: "Ik ben blij, dat ik van die dronken hond verlost ben." Engeltje Antonisse de Ridder, weduwe van Claes Cornelisz van 't Hof, was met de andere huurlieden het huis binnen gegaan en zij had gezien hoe Gerrit werd gevon den. Zij verklaarde dat Sannetje zelf had gezegd dat Gerrit niet los gesneden hoefde te worden, omdat er geen sprake was van zelfmoord. En zo kwam de voorspelling van Gerrit van der Want uit. De beul van Haarlem zou inderdaad geld aan zijn vrouw Sannetje gaan verdienen. Zij werd op 29 maart 1726 door de schepenen van Gouda veroordeeld om op het Goudse schavot met een wurgkoord aan een paal ter dood gebracht te worden. Het vonnis werd op 2 april 1726 voltrokken. Of haar lijk ook op een horde naar buiten de stad gesleept is, om daar met kettingen op een rad gebonden te worden en om daar te blijven liggen tot het lijk verteerd zou zijn, zoals de baljuw Melchior Snels had geëist, blijkt niet uit het vonnis.

Schatkamer | 2009 | | pagina 28