Nieuwe website Groene Hart Archieven 52 'Die passer spant een kleyne mijle. Historische kaarten uit het Groene Hart' De Groene Hart Archieven presenteerden op 12 september hun nieuwe website, www.groenehartarchieven.nl. De Groene Hart Archieven zijn een samenwerkings verband tussen de streekarchieven Rijnlands Midden in Alphen a/d Rijn en Midden- Holland in Gouda. Zij hebben onder meer een gezamenlijke archiefinspectie, websi te, educatieve projecten en open dagen. Deze website gaf veel informatie, maar was voor beginnende genealogen en historisch geïnteresseerden echter wat moeilij- ker benaderbaar. Daarom is vorig jaar besloten tot het bouwen van een geheel nieuwe site, met meer ruimte voor een eigen inbreng van het publiek. Op basis van een gebruikersonderzoek, uitgevoerd door Happy User Studio uit Gouda, is een geheel nieuwe site bedacht en ontworpen. AB-C Media uit Utrecht heeft vervolgens de site gebouwd. Dankzij leden van de klantenraad van het Stree karchief Midden-Holland, die nauw betrokken waren bij het ontwerpproces, kon de site meteen getest worden. Voor trouwe bezoekers van de site zal de nieuwe vorm geving even wennen zijn. Alle zoekbestanden met uitgebreide informatie uit de col lecties van de Groene Hart Archieven zijn echter gebleven en direct doorzoekbaar via het zoekvak op elke pagina. Onder het kopje Thema's worden korte artikelen over regionaal-historische onder werpen gepresenteerd. U kunt hierdoor op uw gemak bladeren, evenals door de ar tikelen met een actuele invalshoek op het Weblog. Nieuwe elementen op de site zijn de aparte gedeeltes voor de Historische Ontmoe tingspunten in Waddinxveen en Schoonhoven. Deze Historische Ontmoetingspunten zijn een samenwerking tussen de bibliotheek, historische vereniging en het Streek archief Midden-Holland in de betreffende plaatsen. U kunt hier historische informa tie en foto's over deze plaatsen vinden. Maar ook de andere plaatsen in het werkgebied van de Groene Hart Archieven heb ben hun eigen "Mijn Plaats" gekregen. Bent u op zoek naar meer informatie over "Uw" Plaats, dan kunt u hier zoeken in de collecties van de twee streekarchieven. Maar u kunt ook zelf informatie toevoegen of vragen stellen via het Prikbord. In de rubrieken Nieuwsberichten en de Agenda vindt u informatie over regionaal-his torische activiteiten. (SAMH) Het thema van Open Monumentendag 2009 was Op de kaart. Naar aanleiding van dit thema hebben de Groene Hart Archieven een tentoonstelling samengesteld met de oudste, mooiste en interessantste kaarten uit het Groe ne Hart; allemaal te zien tot en met 31 december 2009 in de Groene Hart Archieven, locatie Streekarchief Mid den-Holland in Gouda. (SAMH)

Schatkamer | 2009 | | pagina 30