Uit de regio Redactie De Schatkamer Restauratie steenovens Klein-Hitland 53 Felicitaties voor Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Zaterdag 12 december viert de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle haar 25-jarig jubileum. Vanaf 28 november heeft men een wisselexpositie over de eigen stichting. De open dagdelen op Tweemanspolder 15 in Zevenhuizen zijn op 28 november en 12 december (13.30-16.00 uur). Nogmaals inbreker Gerrit Boot (1807) In het vorige nummer van De Schatkamer verscheen van Theo van Eijk de bijdrage 'Op heterdaad betrapt' over de Goudse inbreker Gerrit Boot. Vermeldenswaard is nog dat over deze zelfde zaak in 2005 een ander artikeltje werd geschreven en ge publiceerd op http://home.planet.nl/^jlafeber/Boot.html. Opening oorlogsmuseum De Vrijheid Zaterdag 17 oktober was het nieuwe oorlogsmuseum De Vrijheid aan de Opperduit 14 in Lekkerkerk voor het eerst geopend. Het museum biedt de bezoeker een parti culiere verzameling verhalen en materialen uit de Tweede Wereldoorlog. Het zal voortaan elke eerste en derde donderdag van de maand geopend zijn en op andere dagen op verzoek. Op 5 november hoopt minister Ronald Plasterk (OCW) het startsein te geven voor de nieuwe restauratie van de steenovens Klein-Hitland in Nieuwerkerk aan den IJs- sel. (Van Oven 1 vond rond 1992 een casco-restauratie plaats.) In de vacature in de redactie van De Schatkamer, ontstaan door het overlijden van Kees Neven, benoemde het bestuur Henny van Dolder-de Wit. (Bestuur stichting Vrienden van Archief Librije) Nieuwerkerkse inspraak SVAL In de Nieuwerkerkse commissievergadering Welzijn, Cultuur en Onderwijs van 20 mei 2009 sprak Adri den Boer als (o.a.) voorzitter van de stichting Vrienden van Ar chief 8i Librije in en pleitte voor een positief advies aan het college over de begro ting 2010 van het SAMH (zie commissieverslag op www.nieuwerkerk-ijssei.nt). Het was tevergeefs en in de vergadering van het Algemeen Bestuur van het SAMH van 2 juli 2009 stemde Nieuwerkerk aan den IJssel (en ook Ouderkerk) tegen. De be groting werd dus wel door een verbindende meerderheid aanvaard. (Bestuur stichting Vrienden van Archief Librije)

Schatkamer | 2009 | | pagina 31