54 Nieuwerkerks afscheidsboek over bestuurlijke historie Van oud-raadslid Adri den Boer en burgemeester André Bonthuis (beiden ook vroe ger AB-lid van het streekarchief) verschijnt op 6 november n.a.v. de gemeentefusie een boek 'Lokvogels en windvanen' over Nieuwerkerkse burgers en lokale bestuur ders van na 1850. De verschijning was reeds aangekondigd in de lokale Cultuur- krant van juni inclusief de pas in november geldige zin: "Geïnteresseerde Nieuwer- kerkers kunnen het boekje uiteraard afhalen in het raadhuis." In dit boek komen ook foto's uit het Streekarchief voor, alsmede de volgende tekst passage: "In 1988 ook trad Nieuwerkerk toe tot de streekarchiefdienst Hollands Midden, werden archiefmateriaal en de gemeentelijke fotocollectie verhuisd naar Gouda, kon de burger er voor het eerst in een studiezaal naar vragen en werden de spullen nog ontsloten ook! De oudste stukken van vóór 1600 konden beheerders nu wèl lezen. (CDA-raadslid Sijko Veninga had in 1984 al om deponeren in Gouda ge vraagd, nadat buurgemeente Moordrecht dat al in 1980 had gedaan.)" Webstektip www.gorinchem.courant.nu is een website met gedigitaliseerde oude kranten met onverwacht veel nieuws en advertenties uit ook het domein van het SAMH en dus De Schatkamer. Capelse notariële akten Op het Gemeentearchief Rotterdam zijn akten van notarissen uit Rotterdam èn om streken. Zeker Zevenhuizenaren en Nieuwerkerkers gingen vaak in Capelle naar de notaris en hebben dus nu baat bij de samenvattingen die daar in een rap tempo door vrijwilligers worden gemaakt voor de website gemeentearchief.rotterdam.nl. Hans van Heiden, steenovens Kiein-Hitiand, ca 1975 (coii. gemeente Nieuwerkerk a/d IJssei) Zie ook: A.M. den Boer, Kiein- Hitiand, een plaats voor 'Goudschen LJsselsteen' in: De Schatkamer jrg 7 (1993), p. 1-36. SAMH bevat het ar chief van deze steenfabriek (ac 172) en van de stichting Behoud Steenovens Hitland (ac 587).

Schatkamer | 2009 | | pagina 32