H. Grotius, (1670). De jure belli ac pacis libri tres; apud Joannem Blaeu. 72 J. P. Fontanella, (1612). De pactis nvptialibvs, sive capitvlis matrimonialibvs trac tates. Mvltis regiae avdientiae principatvs Cathaloniae, et aliorvm graussimorum senatuum, particulars diligentia ad propositum exquisitis, decisionibus ornati, adeo vt nihil fere dicatvr, qvod non vna avt alter decisione comprobetur. apud Laurentium Daev. J. Goeree, (1712). Historische Gedenk-penningen van Lodewyk den XIV. verto nende al het voorgevallene onder de regering van dien koning zedert zyne geboor te, tot op deze tegenwoordige eeuwe naar de oorspronkelyke medalien in 't groot, en de korte historische beschryving, beneffens de verklaring van yder penning en opschrift, uit het Fransch in 't Nederduits overgebragt door J. Goeree; t'Amsteldam by Andries van Damme J. L. Gottfried, (1743). Johann Ludwig Gottfrieds historische Chronick, Oder Be- schreibung der merckwürdigsten Geschichten, so sich von Anfang der Welt bis auf 1743; zugetragen P.H. Hutter. J. v.d. Groen, (1721). Den Nederlantsen Hovenier, zijnde het I. deel van het Verma kelijk Land-leven. Beschrijvende alderhande Princelijke en Heerlijke Lust-hoven en Hof-steden, en hoe men deselve, met veelderley uytnemende Boomen, Bloemen en Kruyden, kan beplanten, bezaeyen, en vergieren. Met noch ontrent 200 Modellen van Bloem-perken, Parterres, Dool-hoven, Prielen, Lat-werken en Zonne-wijsers. Twee hondert Modellen, voor de Liefhebbers van Hoven en Thuynen; t'Amsterdam by (wed) Gijsbert de Groot. Fleuri, (1733). De zeeden der Israeliten ten voorbeelde eener volmaakte republyk ontworpen. En door hoedanigen opgang den kerkelyken staat der Kristenen, den ondergang van 't Joods gemeenebest verhaast heeft; by Hendrik en Daniel van Damme, in de Lange Pieters Choor-steeg. A. Gellius and J. F. Gronovius, (1687). Auli Gellii noctes Atticae cum notis et emendationibus Joannis Frederici Gronovii Noctes Atticae. Joannis Frederici Gronovii notae emendatioes in Aulum Gellium; Lugd. Batavorum. H. d. Groot, S. v. Groenewegen van der Made and R. Hogerbeets, (1706). Inleydin- ge tot de Hollandse regts-geleertheyt, beschreven by Hugo de Groot. Bevestigt met placaten van de Hoven van justitie van Holland en elders, mitsgaders eenige by- voegsels en aanmerkingen door Sim. van Groenewegen van der Made, als mede R. Hogerbeets; Amsteldam, Boom Dirk (wed.). S. Hannot and D. v. Hoogstraten, (1729). Nieuw woordboek der Nederlantsche en Latynsche tale waer in de woorden en spreekwyzen der eerste tale, naer hunne verscheide beteekenissen en kracht, door de laetste naeukeurig verklaert en opge-

Schatkamer | 2009 | | pagina 18