G. Noodt, (1735). Opera omnia, apud Joannem Arnoldum Langerak. P. Ovidius Naso, (1661). Opera omnia, apud Petrum Leffen. 75 J. v. Olden-Barnevelt, (1670). Waarachtige historie, van 't geslacht, geboorte, leven, bedryf, gevangenisse, examinatie, bekentenisse, rechters, brieven, laatste woorden en dood, van wylen 1 van Olden-Barnevelt. Neffens syn remonstrantie aan haar ed. groot mog. Verciert met hare. (2 dln). J. v. Oudenhoven, (1746). Oude Hollansche landen, heeren, luyden, rechten en rechtsplegingen, oprechten van 't Hoff van Hollandt, Zeelant en West-Vrieslandt, Leenhoff in Hollandt en den Hogen-Raedt &c; 's Gravenhage. B. Nieuwentyt, (1715). Het regt gebruik der werelt beschouwingen, ter overtuiginge van ongodisten en ongelovigen aangetoont; wed. J. Wolters en J. Pauli. B. Nieuwentyt, (1720). Gronden van zekerheid, of de regte betoogwyse der wiskun digen ter wederlegging van Spinosaas denkbeeldig samenstel en ter aanleiding van eene sekere sakelyke wysbegeerte; by J. Pauli. B. Picart, A. d. L. B. d. Beaumarchais and M. d. Marolles, (1733). Tafereel, of be- schryving van den prachtigen tempel der zang-godinnen, vertoond in LX. heerlyke kunststukken behelzende alle de voornaemste geschiedenissen van de fabel- oudheid getekend en in 't oper gebragt, door Bernard Picart Le Romain, en andere braeve meesters waerby gevoegd zyn de volkoome verklaeringen der fabelen, en de grondslagen, die ze in de historiën hebben; t'Amsterdam, by Zacharias Chatelain. C. Plinius Secundus, (1668). Naturalis historiae. (cum notisJ.G.Grovanius). apud Hackios. G. E. Rumphius and J. P. Sipman, (1741). D'Amboinsche rariteitkamer, behelzende eene beschryvinge van allerhande zoo weeke als harde schaalvisschen, te weeten raare krabben, kreeften, en diergelyke zeedieren, als mede allerhande hoorntjes en schulpen, die men in d'Amboinsche zee vindt: daar benevens zommige mineraal- en, gesteenten, en soorten van aarde, die in d'Amboinsche, en zommige omleggen de eilanden gevonden worden. Verdeelt in drie boeken, en met nodige printver beeldingen, alle naar 't leven getekent, voorzien Beschreven door Georgius Ever- hardus Rumphius. Beschryving en verdeeling der Amboinsche hoornen en schulpen D'Amboinsche rariteitkamer; t' Amsterdam by Jan Roman de Jonge L. Rotgans, (1715). Lukas Rotgans Poëzy, van verschelde mengelstoffen; met konstplaaten versiert. Poëzy, van verscheide mengelstoffen; te Leeuwarden gedrukt by Frangois Halma.

Schatkamer | 2009 | | pagina 21