77 P. A. Terentius, A. Donatus, G. Calfurnio and A. H. Westerhoff, (1732). P. Terentii Afri Comoediae sex, cum interpretatione Donati et Calphurnii, et commentario perpetuo. Curavit Am. Henr. Westerhovius Comoediae sex. Hagae-Comitum; apud Isaacum vander Kloot. J. v. Vondel, (1707). J. van Vondels hekeldichten, met aentekeningen, uit's digters mondt opgeschreven. Thans merkelyk vermeerdertby Pieter Brakman. J. v. d. Vondel, (1654). J. v. Vondels Lucifer. Treurspel; t'Amsterdam; by Abraham de Wees. J. v. d. Vondel, (1705). J. v. Vondels Palamedes of vermoorde onnozelheit Treur spel. Met aanteekeningen uit's digters mondt Opgeschreven Palamedes of ver moorde onnozelheit J. van Vondels hekeldigten; t'Amersfoort by Pieter Brakman. J. v. d. Vondel and M. d. 0. Gheeraerts, (1617). Vorsteliicke warande der dieren: waer in de zeden-rijcke philosophic, poëtisch, morael, en historiael, vermakelijck en treffelijck wort voorghestelt in prose, ende uytleggingen, in rijm verclaert: Oock met aerdige afbeeldingen geciert, ende constich in coper gesneden, door Marcus Gerards, schilder; Amstelredam by Dirck Pietersz. J. Wagenaar, (1749). Vaderlandsche historie, vervattende de geschiedenissen der nu Vereenigde Nederlanden, inzonderheid die van Holland, van de vroegste tyden af: uit de geloofwaardigste schryvers en egte gedenkstukken samengesteld. Met konstplaaten en kaarten opgehelderd Vaderlandsche historie; te Amsterdam by Tiri- on Isaak. J. Walvis, (1713). Beschryving der stad Gouda, bevattende een verhaal van stads grondlegginge, waterstroomen, vryheeren, gelegendheid, hooftneringe, rechtsgebied, handvesten, regeeringe, regeerders, overdragten met andere steden, voornaame ge bouwen, godshuysen, schooien,geleerde-mannen, verwisselde regeeringe, kerken, kloostere, kapellen en beruchte vrome mannen; Johannes en Andries Endenburg. Q. Weytsen and S. v. Leeuwen, (1753). Zee-rechten, inhoudende dat oudste en hoogste water-recht, dat de gemeene kooplieden en schippers hebben gemaakt in Wisbuy De zee-rechten gemaakt by Keyser Karei en Kon. Philippus III, de Schipsrechten, gemaakt by de oude Anzee-steden. Noch de Tol-rolle in den Ori- zondt. Met de Ordonnantie der pilotagie en het Tractaet van Avaryen, gemaakt by Quintyn Weytsen. Met de Ordonnantie van Asseurantie en Avarye t'Amsteldam, Rotterdam en Middelburg, met het vervolg van de zelve Tractaet van avaryen; t'Amsterdam, Stolk Cornelis van der Amsterdam. N. Wiltens, (1722). Kerkelyk plakaat-boek, behelzende de plakaaten, ordonnantiën, ende resolutien, over de kerkelyke zaken; by Paulus en Isaac Scheltus.

Schatkamer | 2009 | | pagina 23