Mededelingen 17 Website Groene Hart Archieven winnaar De nieuwe website van de Groene Hart Archieven is winnaar geworden in de cate gorie Archiefdiensten voor de Geschiedenis Online Prijs 2009! Websitebezoekers konden op de website van het Historisch Nieuwsblad hun favoriete geschiedenissite aandragen. Uit de ruim 140 inzendingen werden 12 websites genomineerd in vier categorieën, waaronder de categorie Archiefdiensten. De Geschiedenis Online Prijs is een initiatief van Historisch Nieuwsblad in samen werking met DE REE archiefsystemen voor de beste geschiedeniswebsite. Internet journalisten Bas Broekhuizen en Corrie Gerritsma hebben als jury het uiteindelijke oordeel geveld. In een feestelijke bijeenkomst op 27 januari 2010 in het Stadsar chief Amsterdam werd de winnaar bekend gemaakt. Bij de historische verenigingen won de Heemkundige Vereniging Terneuzen; bij de musea was dat de digitale Col lectie Gelderland. In de categorie archiefdiensten werd de site Groene Hart Archie ven tot winnaar uitgeroepen, en bij de themawebsites kwam Het Scholtenhuis als beste uit de bus. Van de vier categoriewinnaars heeft uiteindelijk de website van Het Scholtenhuis de Geschiedenis Online Prijs 2009 voor de beste Nederlandse site over geschiedenis gewonnen. De aanmoedigingsprijs a 2500 ging naar de Heemkundige Vereniging Terneuzen. De Groene Hart Archieven zijn erg blij met deze opsteker. Het is een extra reden om de website nog meer te verbeteren en uit te laten groeien tot een platform voor historische informatie over de regio. De Groene Hart Archieven willen daarom ook hun nadrukkelijke dank uitspreken aan de bouwer van de website, abc_media in Utrecht, en conceptbedenker en -begeleider Happy User Studio in Gouda. www. groenehartarchieven. n!) HOP Waddinxveen Tot en met 28 april is er in het Historisch Ontmoetingspunt in Bibliotheek De Groene Venen, vestiging Waddinxveen, de expositie 'Speelgoedfabrikant Okkerse'. In 1901 begon G. Okkerse een speelgoed- en houtwarenfabriek. Tot 1976 produceerde deze fabriek vele soorten houten speelgoed, die o.a. geëxporteerd werden naar de VS. Kaartencoiiectie Museum Bisdom van Vliet Eind maart zal de collectie kaarten en plattegronden van Museum Bisdom van Vliet te Haastrecht in bewaring gegeven worden aan het Streekarchief Midden-Holland. Het bijzondere van de collectie is het particuliere karakter ervan. Leden van de fa milie Bisdom van Vliet hebben belangrijke bestuurlijke functies bekleed en hadden uitgebreide bezittingen. Uit hoofde van die bezittingen en functies is de kaartencoi iectie ontstaan. Ze bestrijkt vooral de periode achttiende en negentiende eeuw. Naar aanleiding van de overdracht zal er vanaf begin april een tentoonstelling in het Streekarchief Midden-Holland ingericht worden met materiaal uit de Collectie Bis dom van Vliet.

Schatkamer | 2010 | | pagina 19