1 Uit de regio 18 d d In het HOP is geen speelgoed te zien, maar wel foto's en documentatie over de ge schiedenis van de fabriek. Ter gelegenheid van de 65e herdenking van de bevrijding zal van 30 april tot 30 juni een expositie te zien zijn van voorwerpen die herinneren aan de Tweede Wereldoor log en de herwonnen vrijheid in 1945. Uit de collectie van Hans Geel worden tal van voorwerpen, lectuur, herdenkingsborden en affiches getoond. HOP Schoonhoven Tot en met 1 juni is er in het Historisch Ontmoetingspunt in Basisbibliotheek Krim- penerwaard, vestiging Schoonhoven een tentoonstelling over de Tweede Wereld oorlog. Engelse en Amerikaanse piloten, die in Nederland waren neergekomen tij dens de Tweede Wereldoorlog, probeerden m.b.v. het verzet over de Lek naar het zuiden te ontkomen aan de Duitsers. De tentoonstelling laat o.a. zien hoe ze dat deden en welk materiaal, zoals seinlampen en kleine zenders, daarbij gebruikt werd. Herinrichting zolder Crimpenerhof "Een eerste presentatie van de herinrichtingsplannen van de zolderverdieping was op woensdag 28 oktober 2009. De burgermeesters van de gemeenten in de Krim- penerwaard waren bijeen gekomen. Wieger Siebenga van het communicatiebureau SBG-project uit Krimpen aan de Lek had een mooie film gemaakt, waarin de ver schillende onderdelen van de nieuwe historische afdeling goed in beeld kwamen. De reacties van de gasten waren zeer positief en het doel van de bijeenkomst is daar mee bereikt: enthousiasme en draagvlak creëren voor de nieuwe streekhistorische afdeling in het museum in de gehele Krimpenerwaard. Met deze middag is een be langrijke stap gezet op weg naar de verwezenlijking van de herinrichting. Er wordt heel hard gewerkt aan de voorbereidingen, zodat half januari 2010 kan worden be gonnen met het ontruimen van de bovenverdieping. 'Goudse'drukkerssteen in Delft Naast een grote donatie aan het Steendrukmuseum te Valkenswaard gaf het Kadas ter (v.m. Topografische Dienst te Emmen) ook een drukkerssteen aan de Kaarten- kamer van de TU Delft (Juli ana laan 134). Het betreft het blad Gouda van de Rivierkaart van de Hollandsche IJssel van Rijkswaterstaat uit 1902, in druk ook aanwezig op het streekarchief. De steen is in Delft tentoongesteld met de bewuste gedrukte kaart, die in tegenstelling tot het beeld op de steen uiteraard niet spiegelbeeldig is. (Adri den Boer)

Schatkamer | 2010 | | pagina 20