'I B S""' geschiedenis van de Walvis- I j .ïj prijs waren onder meer volksonderwijs in Nieuwer- JjP kerk aan den IJssel in de Mededelingen I 38 - Égl"' - ••-4S f:-l - eeuw en de Franse tijd en Goudse stadsvroedsvrouwen in de 18' De prijs is genoemd naar pastoor Ignatius Walvis (1653-1714), de eerste ge schiedschrijver van Gouda, Hij heeft in zijn "Beschrijving der stad Gouda" een schat aan gegevens nagelaten uit de historie van de stad. In 1991 is de Walvisprijs voor het eerst uitgereikt. Win nende onderwerpen in de 18de eeuw en de Franse tijd en Goudse stadsvroedsvrouwen in de 18de eeuw. In 2009 won prof. Xander van Eek de prijs met het essay "Pal naast Philips": Marga- retha van der Ma rek als schenkster van Dirck Crabeths Judith en Holo femes in de Goudse SintJan. Uw inzending moet voldoen aan de aanwijzingen voor kopij, die u in zijn geheel aantreft op de webpagina van de "Vrienden van Archief en Librije". Het artikel mag een lengte hebben van 5.000 tot 10.000 woorden. De inzending moet anoniem zijn. Bij uw stuk voegt u een gesloten envelop met daarin uw naam, adres en telefoon nummer. Op de buitenzijde van deze envelop vermeldt u uitsluitend de titel van uw artikel. Een deskundige, onafhankelijke jury zal de inzendingen beoordelen. De winnende inzending wordt beloond met een prijs van 500 en zal worden ge publiceerd in de "Schatkamer", het historische tijdschrift van Vriendenstichting. U kunt inzenden tot 31 december 2010 naar: "Stichting van Archief en Librije", Groeneweg 30, 2801 ZC Gouda. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met de secretaris van de Vrien denstichting, Ellen Bik: jjhbik@hetnet.nl. 'Sjfyf.r 6Ja*~A, Inzendtermijn Walvisprijs geopend Vanaf heden kunnen stukken waarmee men in aanmerking wil komen voor de Wal visprijs worden ingezonden bij de Stichting Vrienden van Archief en Librije, de vriendenstichting van Streekarchief Midden-Holland. De inzendtermijn sluit 31 de cember 2010. Met de Walvisprijs stimuleert de vriendenstichting het onderzoek naar de regionale geschiedenis. Gevraagd wordt een oorspronkelijk, nog niet gepubli ceerd artikel te schrijven over een onderwerp uit de geschiedenis van het werkge bied van het Streekarchief Midden-Holland. Het gaat om het gebied met de ge meenten Bergambacht, Gouda, Krimpen a/d IJssel, Nederlek, Ouderkerk, Schoon hoven, Vlist, Waddinxveen en Zuidplas. Omdat de Krimpenerwaardse gemeenten nog niet zo lang deel uitmaken van het werkgebied van het streekarchief, is de Vriendenstichting zeer verheugd met inzendingen over dit gebied. ni

Schatkamer | 2010 | | pagina 20