Uit de regio 42 'De smaak van de 19^e eeuw' Over dit thema van de Open Monumentendag is vanaf 11 september een nieuwe tentoonstelling in de Oudheidskamer te Ouderkerk aan den IJssel. Deze besteedt aandacht aan de monumenten uit en de gebruiken van de 19de eeuw daar. www.hvouderkerck.nl) 'Jaren 60 Festival'in Krimpen a/d IJssel en Capeiie a/d IJssel Na de succesvolle samenwerking rond '50 jaar Aigerabrug' hebben de historische verenigingen van Krimpen en Capelle a/d IJssel, het Streekmuseum Crimpenerhof en de Kunstkring Krimpen het initiatief genomen om een vergelijkbaar evenement op te zetten voor de jaren zestig. Immers, met de jaren zestig is de ruimtelijke ont wikkeling van beide gemeenten in een snel tempo op gang gekomen. Met de jaren zestig begon ook een maatschappelijke en culturele ontwikkeling in Nederland, die ons land ingrijpend heeft veranderd. "The times they are a changin'', zong het idool van die periode, Bob Dylan. De periode is nog zó dichtbij dat tal van Krimpenenaren en Capellenaren uit eigen herinnering weten hoe het toen was. Voor die generatie zal het dan ook een déja vu zijn. Welke invloed hadden de jaren zestig op het sociale en culturele leven in beide ge meenten? Die vraag staat centraal in de historische benadering. Tegelijkertijd heb ben "the sixties" meer aanknopingspunten en daarom zal in het najaar van 2010 op een aantal plaatsen in Krimpen en Capelle voor jong en oud de manifestatie 'de ja ren 60 in Krimpen a/d IJssel en Capelle a/d IJssel'plaatsvinden. Nog één keer dat bijzondere gevoel beleven van toen! De manifestatie zal bestaan uit een tentoon stelling (in Krimpen en Capelle) en diverse 'sixties'-activiteiten. Op vrijdag 10 september zal de tentoonstelling in het Streekmuseum geopend wor den met een happening in de geest van de jaren zestig. Kom allemaal deze avond in jaren zestig-kledij naar het Streekmuseum! De expositie in de ontvangstruimte van de Crimpenerhof is van 10 september t/m 30 november 2010. www. streekmuseumkrimpenerwaard. n!) Zomeropening Historisch Centrum Oud Zevenhuizen-Moerkapeiie De tentoonstelling "25 jaar.....De tijd vliegt" geeft aan de hand van krantenknipsels en foto's een beeld van de perio de 1984 tot 2009: de afgelopen 25 jaar van het bestaan van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapeiie (met boek). Daarnaast is er een tentoonstelling van eigen werk van de twee Zevenhuizense kunstenaars Gre den Otter en Ernst de Vogel. Openingsdata en -tijden: 28 augustus en 25 september van 13.30-16.00 uur. Plaats: Historisch Centrum, Tweemanspolder 15, 2761 EE Zevenhuizen

Schatkamer | 2010 | | pagina 24