Mededelingen 56 Walvisprijs Tot 31 december 2010 kunnen inzendingen voor de Walvisprijs worden ingezonden naar: Stichting Vrienden van Archief en Librije, Groeneweg 30, 2801 ZC Gouda. Zie de webpagina van de stichting op www.groenehartarchieven.nl of het vorige num mer van De Schatkamer. HOP Waddinxveen T/m woensdag 26 januari 2011: expositie 'Hollandsche eerste Electrische Amandel spijs- en Fondantfabriek'. Hoe het productieproces in de Waddinxveense spijsfa- briek, opgericht in 1920, verliep is te zien aan de hand van foto's en informatiema teriaal uit een particuliere collectie. HOP Schoonhoven T/m 26 februari 2011: expositie 'Van goud naar nikkelen euro'. Uit een particuliere collectie worden veel munten getoond, die de geschiedenis van het geld in Neder land vanaf ca. 1000 illustreren. Ook exemplaren van enige munten die in Schoon hoven zijn geslagen, zijn te bewonderen. Jan van Beaumontprijs voor Leen Ouwenee! In september kreeg Leen Ouweneel, onder andere lid van de adviescommissie SAMH en donateur van de Vriendenstichting, van de gemeente Schoonhoven de Jan van Beaumontprijs 2010 voor zijn werk als lokaal amateur-historicus. Vrijwilligerspenning voor Ellen Bik-Huls Op zaterdag 16 oktober, de Landelijke Ar chievendag, ontving Ellen Bik-Huls de vrijwil ligerspenning van de gemeente Gouda uit handen van wethouder Daphne Bergman. Zij kreeg de erepenning voor haar tienjarige in zet als secretaris van de stichting Vrienden van Archief Librije. Mevrouw Bik verliet on langs het stichtings bestuur en werd op gevolgd door Thea van Wordragen. Wethouder Bergman, sinds juni voorzitter van het bestuur van het streekarchief, bekeek tevens een kleine expositie van op kosten van de stichting gerestaureerde stukken. De vrijwilligerspenning van de stad Gouda is in 1995 door het college van burgemeester en wethouders in het leven geroepen om een blijk van waardering te geven aan vrijwil ligers die zich gedurende langere tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de Goudse samenleving.

Schatkamer | 2010 | | pagina 16