Uit de regio 57 Kopieëncollectie DTB Zuid-Holland online De kopieëncollectie van de Doop-, Trouw- en Begraafboeken (DTB) Zuid-Holland is gedigitaliseerd en zijn online beschikbaar op de website van het Nationaal Archief. Het gaat om de districtklappers dopen en huwelijken en de kopieëncollectie van de Doop-, Trouw- en Begraafboeken en Gaarders zoals die in de studiezaal van het Nationaal Archief te raadplegen waren. De bestanden zijn niet doorzoekbaar op naam. U moet voor raadpleging dezelfde systematiek gebruiken als in de studiezaal. www. nationaalarchief. n!) Beeldbanken van elders Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard opende onlangs een beeldbank van 1144 kaarten en foto's op www.archieven.nl. Op de website http://cultureelerfgoed.adlibsoft.com/ staan al langer onder andere foto's van mo numenten uit de collectie van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed. Voor bijvoor beeld Gouda gaat dat om 6147 foto's en voor Nieuwerkerk aan den IJssel om 136 opnamen. Gemeentelijk boekje bij opening Mallemolen De gemeente Gouda gaf bij de opening van haar gerestaureerde Mallemolen aan de Eerste Moordrechtse Tiendeweg op 18 september een gratis boekje uit (40 p.). Cor Stigter schreef over 'De Man tegen de molens, pleidooi voor een polder' en Adri den Boer schreef historisch over 'De Mallemolen te Gouda'. Van het eerste verhaal verscheen een eerdere versie in: Nog niet: jaarboek vereniging Herman de Man nr 7, 1998. Beide auteurs zijn lid van de Adviescommissie SAMH en waren bestuurslid van de in 2007 opgeheven stichting Herman de Man. De molen is elke zaterdag open voor het publiek en het boekje is daar nog verkrijg baar. (Een kaart op een nieuw ANBW-bord daarbij gaf de Zuidplaspolder als Plaspoelpolder weer. Dit werd gesignaleerd in de rubriek Toen 8i Nu in Het Kanaal van 13-10-2010, dus ook op de weblog van het streekarchief. Na ook melding aan de gemeente Gouda werd ver betering toegezegd.)

Schatkamer | 2010 | | pagina 17