Tot slot 4 Rest mij u veel leesgenoegen toe te wensen met het dagboek van onze onbekende Gouwenaar, dat op pagina 6 aanvangt. Over de redactie van deze tekstuitgave De oorspronkelijke tekst loopt achter elkaar door. Interpunctie ontbreekt nagenoeg en begin en einde van zinnen worden veelal niet aangegeven. Hoofdletters worden willekeurig gebruikt. Er ontbreken woorden. Vrij veel tekst staat in de marges geno teerd; die heb ik in teksten zelf ingepast. Ik heb daarom voor de leesbaarheid de volgende correcties in de tekst aangebracht: Interpunctie waar dat nodig was heb ik toegevoegd. Zinnen heb ik steeds met hoofdletters laten aanvangen. Persoonsnamen, straatnamen en geografische namen heb ik met hoofdletters geschreven, en uniform weergegeven ("Oost have": "Oosthaven", "willem stad": "Willemstad", etc.). Overbodige hoofdletters heb ik, waar dat kon, weggehaald. Woorden die bij elkaar horen heb ik samengevoegd ("toe behoren": "toebeho ren"). Hier en daar heb ik ter verduidelijking zelf een letter, woord, datum of jaartal toegevoegd; die toevoegingen heb ik dan steeds tussen [vierkante] haken ge plaatst. De aanvang van iedere pagina heb ik tussen [vierkante] haken aangegeven, met daarbij de aanduidingen inzake voorzijde pagina (recto, r) en achterzijde pagina (verso, v). Voor de rest is de tekst letterlijk overgenomen, met alle schrijf- en spellings eigenaardigheden vandien. Meestal valt wel uit het zinsverband op te maken wat de schrijver precies bedoelde. Voorbeelden zijn: "vergaren" (zich verzamelen), "mana- vres" (manoeuvres), "oraniesocitijd" (Oranjesociëteit), "vergaarde" (vergaderde) en dergelijke. Al mijn overige opmerkingen heb ik in de voetnoten vermeld.

Schatkamer | 2011 | | pagina 6