J Vidimus van de schutters-oorkonde, 1565 (foto SAMH) Stuk 2 en stuk 3: De vidimus van 1565 en de oorkonde van 1456 66 LJU 56 franc(h)ijn perkament 57 circumferentio (Lat.) rand, omtrek 58 frosseren kwetsen, verbrijzelen 59 De twee lege plekken in dit afschrift corresponderen met lege plekken in het stuk. SAMH, OAG, inv.nr. 2687, een vidimus van de 'schutters-oorkonde', dd. 4 mei 1565 "Die prijnche van Oraignen, grave van Nassou, Catsenelleboge, Vianden, Dietz etc., heere van Breeda, drost etc., stadthouder-generael, president ende die Raiden des Conincx over Holland!, Zeeiandt ende Vries/andt, doen te wetene ende certyficeren eenen yege/ycken die deese onse letteren sullen sien oft horen lesen, dat wij ten dato van desen gesien ende gevisiteert, gehandelt ende hoiren lesen hebben zeec- kere opene brieve gescreven in franchyn^, begijnnende: Jacob byder genade Goids etc. In dato upten beloken Pinxsterdach in 't jaer ons Heeren duysent vierhondert acht ende twintich. Onder hebbende een roodt wassen uuythangende zegel in dub belden steerte, verwapent mit 't wapen van Beyeren, in de circumferentio57 van welcke wapen gescreven stondt, ende was ten twee plaetsen gefrosseertâ„¢in de welcke leesbaer waren hertoginne in Beyeren van Heneg. van Hollant van Zeelt, va Pont ende vrou van Vri 59 welcken brieff was gans gaeff, maer was in eenige plaetsen van ouderdom verduystert, nochtans leesbaer, ende volcht den teneur van den voersz. brieffhierna er, van woerde te woerde:" -

Schatkamer | 2011 | | pagina 24