Uit de regio HARTl Beperking dienstverlening De Groene Hart Archieven zien zich door gemeentelijke bezuinigingen genoodzaakt de dienstverlening te beperken. Door een vermindering van de personeelsformatie is het niet haalbaar om de studiezalen vier dagen per week open te houden. Met ingang van 1 juli 2011 ging de studiezaal van Streekarchief Midden-Holland daar om een dag minder open, namelijk op de woensdag. Vanaf 1 september 2011 volgt ook Streekarchief Rijnlands Midden met een sluiting op de woensdag. Verschenen: 'Geschiedenis van het Groene Hart' In het najaar van 2008 verscheen het eerste deel van 'De Kleine Geschiedenis van het Groene Hart', een serie van zeventien boekjes over het gebied tussen Gouda, Woerden en Alphen aan den Rijn. De uitgave van Waanders in Zwolle kwam tot stand in samenwerking met de Groene Hart Archieven. Op veler verzoek zijn de boekjes uit de verzamelreeks nu omgewerkt tot één groot boek over de Groene-Hart- geschiedenis. Twaalf thema's, die typerend zijn voor de regio, werden achter elkaar gezet. Het resultaat is een boeiend en eigentijds overzicht van geschiedenis en erfgoed van ons gebied. Het royaal geïllustreerde boek telt 256 pagina's en kost 24,95. Het is verkrijgbaar in de boek handel. 200ja ar Burgerlijke Stand Op zaterdag 22 oktober 2011 organiseren de Groene Hart Archieven een Familiedag ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Burgerlijke Stand. Op deze gezel lige open dag in de Jeruzalemkapel in Gouda kunt u aan tal van activiteiten deelne men, die alle te maken hebben met familiegeschiedenis. In maar liefst 21 gemeentes in de regio organiseren de plaatselijke historische ver enigingen een tentoonstelling over de Burgerlijke Stand in hun dorp of stad. Deze tentoonstellingen komen tot stand met hulp van en gegevens uit de Groene Hart Archieven. Zie www.groenehartarchieven.nl. Informatiepanelen steenovens Klein-Hitland (Nieuwerkerk a/d IJssel) Op 8 juni 2011 opende de commissaris der Ko ningin de gerestaureerde steenovens op Klein- Hitland. De Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel vroeg met succes geld voor in formatiepanelen aan bij Rabobank Gou- westreek (Coöperatief Dividend Fonds). De gemeente is eigenaar van het complex met nu ook de borden. VAN Hf» GROENE

Schatkamer | 2011 | | pagina 29