8 Zondag 19 Sept. Weer een week van wachten voorbij, wel veel berichten maar steeds nog niets van huis. Veel al een pakket maar nog steeds niet voor mij. Een jongen kreeg bericht van zijn vrouw dat hij vader was geworden. Hij was daar door zo overspannen dat hij zijn spraak kwijtraakte. Dokter denkt voor altijd. Is naar ziekenhuis overgebracht. Het maal was voortreffelijk. Eerst koffie met zelf gebakken boterkoek, gevuld met jam. Toen om 12 uur soep uit de keuken, toen versche aardappels met bruine boonen en een jus van kwaliteit Wolff, pudding van havermout. Straks moeten wij nog wasschen. Dortland kreeg bericht van thuis van 7 Aug. Zondag 5 Sept. De gekste geruchten. De Amerikanen en Engelsche zijn in België en Holland geland; Italië zijn ze binnen gevallen. Geloven het steeds niet. Heb 20 ciga- retten geruild met civiel voor een flinke zak aardappels. Hadden luchtalarm. Hadden toen gelegenheid om appels te gappen. Hebben toen Aard, appels met savoye kool (gegapt) gegeten met een botersausje. Het was een koningsmaal. Al kost het ons goed, we moeten op de been blijven. Ook kregen wij deze week voor de somma 8,50 M 200 sigaretten en 2 pakjes tabak. Al waren het poolsche cigaretten, ze smaakten. Zondag 12 Sept. Heden na een week van ellende met veel emotie wat 't nieuws betreft over Italië en Frankrijk, zitten wij hier weer te schrijven naar huis. De Graauw en Dortland hebben weer een pakket ontvangen. Voor mij was er al leen een brief van 13 Aug. Ofschoon het een lichtpunt was in 't duister. Heb heel de nacht aan huis liggen denken. Heb mijn portemonnaie geruild voor een brood van 3 K.G. Hadden dus weer extra eten. Vandaag was ons maal, soep, aardappels met erwten, gebakken worst en geroosterd broodpap. Het eten in 't lager wordt steeds minder. Hebben een taartje gebakken van Havermout met toffée's, was voortreffelijk. Hoe zal het daar mede gaan. Hebben ook ons persoonsbewijs teruggekregen. Wij door middel van Bert van Dongen. Ook is er weer een transport Holl. aangekomen. Waaronder een Gouwenaar, eene van Duin. Dinsdag a.s. hebben wij een feest, Ko ningin nefeest??14 Zondag 26 Sept. Deze week weer geen teken van leven. Kreeg zaterdag pakket van Goo. Brood bedorven, sigaretten weg. Ook de Gr. en D. een pakket. Tevens zat in het pakket een courant, waaruit ik vernomen heb dat Wim en Marie15 een dochter hebben gekregen. Het maal was Aardappels met worteltjes en gebakken worst. D. en. G. hebben aardappels gejat, hebben daar patat van gemaakt. Moet morgen naar dokter. Hand zit vol zweren. Lig heele nachten wakker. Hebben klokhuizen van appels en peren uit de keuken gejat om op te eten. 14 Verjaardagsdatum van koningin Wilhelmina 15 Marie, een zus van Gooltje, en haar man Wim van Mourik

Schatkamer | 2012 | | pagina 10