9 Zondag 3 Oct. Weder een week om. Het eerste slachtoffer is hier gevallen. Een jon gen van 25 jaar is plotseling overleden. Zoon van weduwe. Ook. gaan er geruchten dat wij weer naar hólland teruggaan en na 14 dagen weer als civiel in Duitschland te werk gesteld zullen worden. Hebben deze week 3 pakketten gekregen en 2 brief kaarten op dezelfde uit Mühlberg door mij verzonden. Menu voor deze zondag was Aardappeltaart, soep, aardappels, roode kool en pudding. Heden morgen voor een jongen een muts geruild. Hij moest er 5 sigaretten voor hebben. Wat wij meer kre gen, was voor ons. Het meerdere was 2 ons spek. 3 dagen van deze week niet ge werkt, want had een beentje gebroken en dat zweerde mijn vinger uit. Gaat wel weer hebben alleen geen verband. Heb in 3 weken niets gerookt. Krijg misschien mijn kleeding terug???? een nieuws. menteel Da Costa kade (in de oorlog Javakade) nr. 31, waar de familie De Woiffin de oorlog woonde Zondag 17 Oct. Weder week met weinig Heerscht mo- besmettelijke ziekte. Kreeg Maandag pakket met foto. Wat een weelde op een afstand. Kan wel huilen, zou wel even om het hoekje wil len kijken. Menu was de ze maal, soep, aard., roode kool, pudding van havermout. Zondag 10 Oct. Deze week in 't geheel geen nieuws. Er zijn in ons oude kamp Itali anen en Engelsche angekomen. D. had een woensdag een pakket, voor ons weer niets ook geen nieuws. Menu was deze week, soep, aardappels, worteltjes met ge bakken worst, en havermout pudding toe. Hebben weer in de rij gestaan voor een extra portie soep. Honger wordt steeds erger. Heb momenteel 2 zwerende vingers. D. heeft een op gezette arm van een zweer. Alles wijst op de slechte dampen en eten hier vandaan. Hadden extra aardappels deze week (gestolen).

Schatkamer | 2012 | | pagina 11