10 Zondag 24 Oct. Ook deze week weer zonder nieuws voorbij. Wij kregen 3 pakket ten, ik zelfs 2. D. zit vol onder de zweren aan arm en nek. Zaterdag 23 Oct. bloed vergiftiging maar moest toch werken. Groote schande. Zit nu zelf ook vol zweren. In mijn nek zit er een als een riks. Beenen gelijk een olifanten poot. Menu was Roode kool, aard, met jus,worst en pudding en de koffie. Sigaretten gekregen 120 serviërs en 2 tabak (40 gram). Zondag 31 Oct. Lig nu reeds vanaf dinsdag in 't ziekenhuis. Het gaat goed. Gaten in mijn benen van ong. 2x2x2 cm. Menu was soep, bruine boonen, aardappels en pudding. Kregen gister van 't Roode Kruis een glas melk, smaakte voortreffelijk. Lig nog steeds hier. Kreeg een pakket van Goo en brief van 9 Sept. Was dolblij. Been gaat goed. Deze week bij elkaar 8 pakketten. D. loopt nog steeds met zwerende armen. Ook mijn nek begint weer. G en D hebben aardappels moeten lossen. Zij hebben ongeveer een half mud mede gebracht. Lig nu al 14 dagen hier. Kreeg nu last van flauwvallen. Wordt daarvoor 2x per dag ingespoten. Kreeg Vrijdagavond pakket en brief uit Holland met bericht dat v.d Broek verdronken was. Wat een el lende. En dat alles voor een waandenkbeeld, voor één persoon. Wat een strop voor zijn vrouw. Menu van deze week was, aard, boonen, vet jus en pudding. Op vrijdag 16 Nov. uit ziekenhuis ontslagen en weder aan 't werk gegaan. Ofschoon de won den nog lang niet over zijn. Maandag 25 Oct. op ziekenrapport. Kreeg eerst een A, later schönung. Dinsdag te rug bij de dokter en ben direct opgenomen in ziekenhuis. Woensdag morgens is mijn been geopereerd, wat een pijn. Donderdag haalde de dokter een heel etter- pijpje uit. De wonden gelijken wel knikkerkuiltjes. Veel pijn en koorts. Zondag 18 Nov. Heden voor 't eerst weer op de kamer bij de jongens gegeten. Soep, aard, capucijners, worst en jus en gelatine pudding toe. Woensdag ziek thuisgekomen had 39-8 koorts. Kreeg 2 dagen bedrust. Een kamergenoot is met zenuwoverspanning naar ziekenhuis gebracht. Hij was getuige van een ongeval in kolenploeg. Een collega van hem werd eerst door een werkschutz17 afgeranseld en even later viel hij vlak voor een wagen die niet goed was vastgezet. Ging deze over zijn arm en ging er finaal af. Kreeg deze week pakket van Goo, Marie en Oma. Politie standrecht in Duitschland. Alles reserve zijn opgeroepen. De ge zondheid in dit kamp neemt schrikbarende vormen aan. Het grootste gedeelte van de jongens zitten vol zweren en puisten en gaan maar niet dicht. Hangt hier steeds een gasdamp in 't lager. Hadden inspectie op ons lichaam door de dokter. Woensdag TJ Oct. kregen wij bericht dat Koos de Keyser, Groeneweg 41 te Billing16 aan Diphterie is overleden. Zij vonden hem dood in de W.C. Dat is 't derde slachtof fer in een week. Heb witte brood gegeten. Kreeg van 't Amerik. R.K. vitamine en bouillon. Lijdt in ergermate aan ondervoeding. 16 Bedoeld wordt Bilin, plaats vlak bij Brüx. 17 Opzichter bij de arbeid

Schatkamer | 2012 | | pagina 12