11 Zaterdag 27 Nov. Ingeënt tegen typhus. Zondag 28 Nov. Voor het eerst moeten werken. Brief ontvangen van Oma en Opa. Woensdag 25 Nov. Ruzie gehad met de Grauw over het samen eten. J.d.G. steeds achterbaks. Wij ruilen op het werk ons hebben en houden en hij houdt het steeds op het werk en eet het alleen op. Kreegen wij een pakket dan deelden wij het in driën. Maar hij steeds een stukje en dan nogmaals een stukje. Maar de rest zag je nooit meer. Wij hebben de boel toen maar gedeeld. Een week later was D. alweer bezweken en deed weer samen met G. Maar laat mij maar alleen dan weet ik wat of ik heb. En hij kan geen mooie mijnheer spelen met mijn spullen. Zondag 5 Dec. Deze week goed verloopen. Heb 2 pakketten van Goo en Wim ont vangen. Neem nu iedere dag melkpoeder, voel mij wel wat beter. Maar zit nog steeds vol met steenpuisten. Kreeg 4 Dec. een St. Nicolaaspakket. Wat een inhoud. Vooral die snoep na al die maanden. Kregen ook een extra pakket uit Argentinië19. Inhoud 20 sigaretten, 1/5 blik bieten 1/4 blik melk, 1/3 blik gehakt en een stuk zeep. Deze week krijgen wij een Amerikaans pakket. Goo schreef dat 't maar weinig was wat ze kon sturen. Maar voor mij was het al heel veel. Wat een beroerde maanden loopen wij nu tegemoet. Dec. en Jan. met de verjaarsdagen. Zondag 12 Dec. Deze week pakket van Holland en uit Amerika ontvangen. Zat in dit laatste 1 cornetbeuf, 1 varkensgehakt, 1 leverpastei, 1 zalm, 1 bl. melk, 1 koffie, 3 p sigaretten, 2 p klontjes, 2 p vitamine, 1 tablet choc., 1 p. kaas, 1 p. biscuits, 1 p. rozijnen. Deze week weer moeten werken van 6-6 ook Zondags, andere van half 8 tot half 5. Zaterdag kregen wij ieder 1 1/2 goudreinet uit hólland. Er zijn pakketten aangekomen uit Arg. en Eng. Wat zullen wij het goed krijgen. Weer controle op luis. Het lager zit hier vol mede. Zondag 24 Dec. Deze week briefkaart en pakket ontvangen. Kregen uit Argentinië: 1 p. kaas en choc. En een Zaterdag 1 pond goede boter, 1 blik roastbeaf, 1 bl mar melade, 1 blik sigaretten uit Engeland (Palmall). Was een beste week voel het aan mijn lichaam dat wij weer iets krijgen. Gaan wer geruchten dat wij weer naar huis toe gaan. Hebben wer zoo veel gekregen dat als het zoo door gaat ik aan Goo zal schrijven maar geen pakketten meer te sturen. Kregen een pakket uit Holland en Engeland. Tevens kregen wij vrijdags 1 blik sigaretten en 1 tablet chocolade. De inhoud der pakketten was als volgt: Zitten veel jongens vol met luis en ook die stiekum naar de poef18 gaan met een ziekte aan hun l.l. Ook zitten de kamers vol met wandluizen. Worden weggedragen. Eten vanmiddag voor 't laatst versche aardappels. Voorraad uitverkocht. Kreeg 2 brieven van Goo. Heb ook weer een week op bed gelegen. Wat een ellende. 18 Puff bordeel 19 De Rode Kruis-organisatie van Argentinië was door Duitsland erkend en kon daardoor veel pakketten naar kampen sturen.

Schatkamer | 2012 | | pagina 13