13 Behoefde van hen geen enkel werk te verrichten. Toen kwam Holl. O. Off. En moest voor hem werk verrichten. Wat ik weigerde. Hij beval mij om 't te doen. Heb toen voor de Duitschers moeten komen en moest voor straf een nacht in de as- schiep. Dat is ergste wat je kan overkomen. Daar heb ik Italianen af zien ranselen met een voorhamer. Dat was gewoonweg erg. Beste reclame voor een nieuw euro pa. De portiers waren daar gewapend met een gummilat. Waar veel gebruik van wordt gemaakt. Zondag 6 Feb. Geen nieuws deze week. Uit Argentinië corned, choc, melk, 4 pak ketten uit Holland en roggebrood. Zit vol zweeren. Wij hebben weer minder post gehad. Heb veel last van zenuwen. Hoe lang nog. Zondag 13 Feb. Deze week geen post of pakket. De barak is uitgegast voor wand luizen. Na deze ontgassing liepen er nog genoeg te wandelen. Uit Arg. 1/3 bl boter, 1 leverpastei. Zondag 20 Feb. Deze week geen nieuws. Kreeg 1 pakket van Marie. Zat geheel zonder. Heb in 7 weken nog geen aardappelen gezien. Wordt steeds minder. Ruil wat ik dolgraag zou bewaren voor eten. Zondag Tl Feb. Geen nieuws deze week als steeds hetzelfde. Kregen uit Indië 2 stukken zeep van 1 pond, 1/4 blik havermout, 1/2 bl cacao, 1/2 bl vet, 1/2 bl jam, 4 zuurtjes, 1 lepel cocos, pakket uit Holland van Mike, 2 kaarten en 1 brief. Het laatste was nog het beste want daar verlang je het ergste naar. Zondag 5 Maart. Deze week 2 pakketten uit Holland. Ook 1 uit Amerika met de vol gende inhoud, 2 choc, 2 zeep, doos biscuits,1 pak kaas, 1 bl melkpoeder, koffie, doos suiker, limonade, boter, corned, jam, vleesch, 5 p sigaretten en een stuk kaas uit Denemarken. Ook 2 kaarten en een brief. Laatste tijd veel des nachts thuis slaap haast niet. Zondag 12 Maart. Deze week 1 pakket van Toon22. Heden 35 sigaretten en bus melk uit Denemarken. Zijn voor de zoveelste maal gezuiverd van de luis. Helpt toch niet. Nieuws is er in 't geheel niet. Verlang erg naar huis. Zondag 19 Maart. Deze week 2 pakketten van Goo en Wim. Briefkaart van 5-3. Ar gent.: 2 blikjes vleesch, en 68 sigaretten en 10 vitaminetabletten. Bij het werk een lolletje beleefd. Er loopen z.g. politie (werkschutzen) te controleeren naar onderdui kers. Nu wordt er op het veld veel gelatrind. Als zo een bak vol is dan ga er grond over en word daarna afgezet met planken. De latten waren er nog niet om. Toen kwamen er 2 verraders aanstappen die er geen erg in en liepen er overheen. Zij zakten op een gegeven moment tot hun middel in de strond. Wat hebben wij gelachen. 22 Zus van Gooltje

Schatkamer | 2012 | | pagina 15