14 Zondag 26 Maart. Deze week Hollands R.K. pakket en 2 uit Holland. Nieuws is er geheel niet. Nog 4 dagen en ben dan 12 1/2 jaar gehuwd. Wat hebben wij in die 12 1/2 jaar al niet mede moeten maken en waarvoor. Waarom moet dat alles juist ons passeeren. Kreeg ook nog post van 5-3-44. Zondag 2 April. Deze week 2 kaarten van 4-3-44. Geen pakketten. Kan niet aan huis schrijven want wij hebben nog steeds geen post gehad, zal dus moeten wachten tot er een nieuwe uitgave komt. Heb sinds 16 weken nog geen aardappels gegeten. Sprak er over met de poelier en kreeg van hem een maal aardappels. Heb deze ge kookt met uien. Zit nog steeds vol met steenpuisten. Ben er knap ziek van. Kreeg bericht dat ik er mijn kleeding terug zou krijgen. Zondag 9 April (1ste paasdag). Deze week voor 't eerst weer in de bewoonde we reld geweest. Moest voor het werk naar Brüx met auto. Heel de stad gezien. Wel oud maar erg vervallen. Moesten materiaal van het station halen. Daar was tevens op een plein Kermis. En voor het kermisterrein moesten de jongens opkomen voor de dienst. Vele vrouwen stonden te huilen. En daar achter was feest. Kreeg in het geheel geen post of pakket. Kregen uit Amerika met 3 man 1 pakket. Was in 1 dag op. Hebben voor 't eerst weer 2 brieven gehad en 100 sigaretten en 5 pakjes tabak van 't lager. 1ste paaschdag heb ik versche aard, met doperwten en spek gegeten. De Grauw heeft weer een vuile streek uitgehaald met meel. Ik was in gesprek met een fransman over meel voor zeep. Liet hem 2 stukjes gezien. Wou er nog een bij hebben. Wou niet hoger gaan. Hij hapte toe. Toen liet de Grauw 3 gr. stukken zien en wou hij dat van mij niet meer hebben. Zondag 16 April .Deze week vol verrassingen. Op het werk hebben wij 2 hazen ge vangen. Stiekum schoongemaakt. Met 15 man krijgsgevangen gedeeld. Ik had een achterpoot met hart en lever. Wat heb ik staan braden. De jongens zaten er van te lekkerbekken. Had ook een pakket uit Holland. Komt maar slecht door. Heb ook visch gegeten, een jongen was in een ander lager geweest en daar stroomde een riviertje langs. Hij zag daar de vischen zwemmen. Hij stond tot zijn knieën in 't water en heb zoo een heel stel gevangen. Kon ze niet schoonmaken. Heb ik toen gedaan. Kreeg er 2 om zelf op te eten. Wat een weelde, een krijgsgevangen eet florellen. Zondag 23 April. Deze week 2 x versche aardappels met echte Hollandsche sla ge geten Pakket en 2 kaarten uit Holland en 1 uit Argentinië. Brood wat ik geruild had voor een stukje zeep werd door werkschutz afgenomen. Zondag 30 April. Deze week vol verrassingen, eerst 3 pakketten uit Holland, toen nog een pakket van het Ned. R.K. Zit nu weer volop in tabak en sigaretten. Moet natuurlijk weer heel wat brood opleveren. Hebben vrij van Zaterdag morgen tot Dinsdag morgen. Krijgen dan weer een pakket uit Amerika. Zit weer vol steen puisten. Hebben Zondag en Maandag extra lekker gegeten. Ie dag Aard, met boonen en ragout, gort met stroop en pudding toe. Maandag, Aard, met erwten halve bus roastbeaf en jus van tomatenpasta en boter, gort met stroop.

Schatkamer | 2012 | | pagina 16