15 Voor de 2e keer ruzie met de Grauw nu weer over spek. Ik had er 2 stukken zeep voor over, had het bijna. Hij er weer tusschen met 4 stukken. Kregen groote ruzie. Zondag 7 Mei. Deze week weer dezelfde gang als alle andere, werken van 6-6 en steeds geen wonder dat het maar eens afgeloopen zou zijn. Kreeg 2 pakketten één uit Holland en 1 uit Amerika. Heb morgen weer aardappels, weer eens lekker eten. Wat verlang ik naar huis. Zondag 21 Mei. Deze week 3 pakketten van thuis gehad. Ondanks de ellende weer een verrassing. Kameraad Clapper uit Den Haag begraven. Het was een massa be grafenis, van 113 man. Zijn nog 3 zoek. Mijn slaapie Klop uit Rotterdam lig nog steeds in het ziekenhuis. Zondag 3 maal alarm. Vrijdag 2 x, zaterdag 1 maal. Heer- scht een zenuwstemming. Heden ook werken. Kreeg pakket met roggebrood uit Holland was weer geheel bedorven. Heb er reeds 2 maal over geschreven. Zondag 28 Mei, 1ste Pinksterdag. Deze week weer een Amerik. pakket. Moest mijn haar laten knippen, kwam tot de ontdekking dat er veel grijs in wordt. Hebben deze week weer een paar lijken gevonden van het afgeloopen bombardement. Heb voor het eerst versche radijs gegeten. En dat hier dat was wat voor mij. En uit Denemar ken kregen wij ieder een pakket gedroogde groenten. Heb deze gekookt met ver sche aardappelen. Smaakte goed. Ook had ik geluk om een witte brood te ruilen voor sigaretten. Dat was ook weer een gedachte aan thuis. De laatste 14 dagen wordt er door ons bijna niet gegeten. Wij geven de oorzaak hiervan toe aan de ze- nuwtoestand waarin wij verkeren. Ook zitten wij nu reeds 14 dagen zonder water. Dat is helemaal een bezoeking. En dan ook nog zonder licht. Dat is ook wat voor ons. Zondag 14 Mei. Deze week de schrik van het heele kamp. Op 12 mei is de fabriek door de Engelsche gebombardeerd. Wat een schrik was dat. Om half twee alarm. Dat hadden wij al meer mede meegemaakt. En maakte ons daarover geen zorg, Op eens echter begon het vlak23 te schieten. En vielen er honderden bommen op de fabriek. Wij zaten in de kelder van gewapend beton. Twee bommen voor ons achter ons 1. De kanalen stortten in en was alles ineens stikkedonker. Behield echter mijn gedachte goed bij elkaar. Hielp nog 2 jongens van de dood, door ze onder een af dak te trekken. Juist dat ik ze weg trok viel de gang waar ze stonden in elkaar. Na 20 minuten was alles voorbij. En wat wij toen te aanschouwen kregen is met geen pen te beschrijven. Overal lagen dooden en gewonden en de fabriek was een om geploegd land. In één kelder lagen 90 dooden. Zij waren gewoonweg aan stukken gescheurd. Onder onze kameraden waren bij elkaar 116 dooden, ook één van onze kamer is niet teruggekeerd. Na 4 dagen werden de lijken uit de kelders gehaald. Wat niet te herkennen was werd maar gezegd dat is die en dat is die. Op 13 mei op één dag 3 maal alarm. Wij worden steeds zenuwachtiger, slapen met al onze kleren aan. Hebben een alarm wacht op de kamers. Kregen een Amerikaans pakket. 23 Flakgeschut, hier luchtdoelgeschut

Schatkamer | 2012 | | pagina 17