16 Zondag 11 Juni. Deze week in krijgsgevangenschap mijn eerste verjaardag. Kreeg juist op deze dag 2 pakketten uit Holland, waarvan een was bedorven. Ook kreeg ik op deze dag een extra verrassing. Het was de invasie in Frankrijk. Zal dit de eerste beslissing zijn. Zal er nu spoedig een einde aankomen. Wij zijn zeer optimist. De jongens hebben s'avonds mijn verjaardag gevierd. De berichten houden steeds aan. Zal ik op 2 juli thuis zijn. Zondag 4 Juni. Deze week gelukkig niets voorgevallen. Moeten echter lang en zwaar werken. Krijgen omdat wij in gebombardeerd gebied bevinden extra soep. Kreeg ook een pakket van 12 Mei uit Holland. Zondag 17 Juni. Deze week zonder eenig voorval. Goede berichten houden aan. Heb brief gehad van 29 mei. Eindelijk weer eens een teken van leven. Kregen ook weer een Amerikaans pakket. Dortland sta in verbinding met een Chech. Kreeg ook 2 brieven en 4 briefkaarten. Hebben deze week na een alarm een konijn gevangen van ongeveer 6 weken oud. Was echter na een paar dagen al weer dood. Dort laat wasch doen door zijn liefje. Maakt een zoet winstje met een paar sigaretten, 4 siga retten voor een stuk waschgoed. Zondag 25 Juni. Deze week weer een stap nader tot de vrede. Niet veel beleefd. 2 x alarm. Hoe lang moet het nog duren. Uit Argentinië 1 stuk zeep, 1 tablet chocolade, 50 sigaretten. Heb tablet geruild voor 2 kg. meel, 1 kg. havermout, 1 kg. griesmeel. Stuk zeep voor 4 kg. brood. Zondag 2 Juli. Deze week vol met verrassingen. Eerst een verrassing. Een Amerik. pakket. Er kocht een jongen van onze ploeg voor 100 sigaretten een horloge van een Chech. Hij had geen ketting en deed het aan zijn broekriem. Hij moest naar de W.C. en had geen gedachte aan zijn horloge. Hij maakte zijn broek los en daardoor viel het horloge in de W.C. Hij was een uuraan het visschen, maar kon niets vin den. Toen vroeg een Rus of hij dat er uit zou visschen voor 2 kg. brood. Hij stapte naakt de gierput in. Maar kon het niet vinden. Kreeg 2 pakketten van 5 juni en een brief. Het ga steeds goed. Ook heb ik in stilte mijn vrouws verjaardag gevierd. Wat was dat het een beroerde dag voor mij, was steeds met mijn gedachte thuis. Zondag 9 Juli. Wij worden de laatste tijd erg opgegeten door de wand, vlooien en luizen. Worden waarschijnlijk deze week gezuiverd. Wat een ellende. Heb nog niet goed geslapen. Kreeg deze week een brief uit Holland en een pakket van Marie, Verwij en Goo. Heb een formulier ingevuld van het R.K. voor het verkrijgen van nieuwe onderkleding. Mijn jas, regenjas en colbert zal ik wel kwijt zijn. Zij zijn ner gens meer te vinden en dat van +/- 80 jongens. Dat is een diefstal in het groot. Zondag 16 Juli. Deze week meer gunstige geruchten. Kreeg brief van thuis. Pakket uit Amerika. Ben naar een bokswedstrijd wezen kijken, waarvan de opbrengst was voor het Weduwen en Wezenfonds. Kwam daar ook in kennis met een oud- Gouwenaar. Slootjes van de Karnemelksloot. Ook kreeg een jongen van de kamer naast ons bezoek van zijn vader. Deze was te werk gesteld op 12 km van Brüx.

Schatkamer | 2012 | | pagina 18