17 Zondag 22 Juli. Deze week om nooit te vergeten. Kregen de 21ste weer een bezoek van uit de lucht. Was een ren om 't leven. Liepen naar de schacht van de mijn. Konden niet meer naar onder was geen stoom meer. Zijn onder een houten brugge tje gaan zitten. Bommen en brandbommen vielen als regen om ons heen. Brug vloog in brand. Rende door de brandbommen heen. Des nachts weer 't zelfde en dat in stikke donker. Heb veele geholpen met het wegdragen van gewonden. R.K. pakket van juli ontvangen. Uit Arg. 50 sig. Choc, vlees. Zondag 30 Juli. Deze week 4 keer alarm, moeten loopen als gekken. Het laatste pakket uit Holland van 2 kg. aangekomen. Was geheel bedorven. Loopen de gekste geruchten. Kregen de waarschuwing voor gevolgen als er iets gebeurde met de Chechen. Amerik. toestel naar beneden geschoten. Vliegenier van 24 jaar sprong eruit. Is door de macht op een afschuwelijke wijze afgemaakt. Hebben weer geen water en geen licht. Kregen weer liefdesgaven uit Argentin. Zondag 6 Aug. Deze week 2 briefkaarten, één van Goo en 1 van Wim. Morgen eten wij aardappels met Prince boonen wat een weelde. 1 x alarm. Deze week is het duitsche leger tot de partij overgegaan. Moeten nu groeten met de N.S.B. groet. Zondag 13 Aug. Heden geen nieuws. Kreeg pakket van Goo en R.K. uit Holland. Vandaag 2 brieven en 2 kaarten van Goo en liefdesgaven van Argentinië. Zondag 20 Aug. Deze week 2e invasie in Zuid Frankrijk. Het gaat steeds beter. Kreeg brief van Goo. Zijn weer eens gestraft, omdat wij niet schoon genoeg waren. Hoe is 't mogelijk. Moesten voor straf Zondags werken. Heb een groentenhandel opgericht. Weer eens een bezoek gehad van de Engelsche. Worden steeds zenuwachtiger. Zondag 28 Aug. Deze week vol emotie. Bij de arbeid stond ik aan elec. lier. Daar hing een buis aan van 2 ton. Op gegeven oogenblik brak touw. Kreeg de heele la ding over mij heen. En mankeerde op een paar blauwe plekken na niets. Zijn weer zwaar gebombardeerd op 22 Aug. Maar leven nog. Briefkaart van 15-8-44. Tijdens het bombardement heb ik bramen geplukt. Had een pan vol en pruimen appels. Zondag 3 Sept. Deze week weer weinig nieuws. Hebben de bekende levensmidde len gehad uit Argentinië. Mijn groentenhandel gaat goed. Heb appels, tomaten, Princesseboonen, aardappels enz. gegeten. Gaan geruchten over invasie in Holland, ook zouden de Eng. de Duitsche grens genaderd zijn. Twee jongens die ontsnapt waren zijn weder teruggekomen. Krijgen een zware straf. Is 't wegloopen niet waard. Blijven steeds in 't gebergte steken en worden dan weder teruggestuurd. Hij komt nu iedere week hier naar toe. Zijn deze week ontluist hielp niet veel want 's avonds liepen ze weer over de tafel. Kreeg ook een pakket van Ds. Dubois24 uit Gouda. Eenige preeken en een boek. 24 Dominee van de Chr. Geref. Kerk aan de Hoge Gouwe, nr. 139, nu nr. 141

Schatkamer | 2012 | | pagina 19