19 Zondag 10 Sept. Ook deze week weinig nieuws. Zijn voor de zoveelste maal maar weer eens gezuiverd. Gaan geruchten dat wij overgeplaatst zullen worden. Heb 4 briefkaarten uit Holland. Pakketten blijven steeds uit. Hebben bezoek gehad van een Gouwenaar, v.d. Hoorn uit de Groenendaal. Hij werkt voor het eerst hier op de fabriek. Was reeds 1 1/2 jaar in Duitsch. Is reeds na 14 dagen weer vertrokken. Zondag 24 Sept. Deze week alweer maar eens een aanval gehad op de fabriek. Ge lukkig niet op ons lager want dan was de ellende niet te overzien zijn geweest. Wij moeten ons nu behelpen met één W.C. en één waschlokaal en dat voor ongeveer 2000 man dat wil wat zeggen. De toestand van het kamp laat dan ook veel te wen- schen over. Een plaatsje even voorbij ons lager was zwaar getroffen op deze Zater dag en moesten wij heden daar opruimingswerk gaan verrichten. Er was nog een vrouw bij omgekomen die hebben wij onder het puin vandaan gehaald. Werden goed gevoed door de hulporganisatie. Zondag 1 Oct 1944. Deze week maar 1 maal alarm gehad. Hooren goede en slechte berichten over Holland. Wat is dat ellendig om steeds in deze onzekerheid te verke ren. Kreeg gelukkig 3 brieven van moeder de vrouw. Handel nu in meel voor choc. Koffie cacao. De toevloed neemt steeds toe. Pakketten uit Amer., Holland, Argenti nië en Engeland staan stil. Dat is weer een groote slag voor ons. Hoe moeten wij er nu van komen, als er geen ruilmiddel meer is. 8 Oct 1944. Deze week groot alarm echter geen aanval. Avond aan avond alarm en in de nacht en dan nog een paar maal op het werk. Worden opgevreten van de zenu wen. Ook heb ik geen post meer om te schrijven, maar dat halen wij wel weer in. Of schoon de post van ons ook niet doorgaat. Kregen bericht van invasie op Griekenland. Zondag 15 Okt. Steeds meer ernstige berichten over Holland. Het wordt voor ons steeds ondraaglijker. Krijgen geen pakketten of post. Is op de kamer merkbaar wordt gestolen en de kameraadschap wordt steeds minder. Zondag 16 Sept. Deze week briefkaart van Oma voor de rest nog niets gehoord. Kreeg R.K. Ned. pakket en liefdesgaven 300 cig., 4 t. choc, 2 bl. vleesch, boter, kaas, zoute vis. Maandag en Dinsdag zwaar gebombardeerd, vooral de barakken van ons. Zijn zeer veel kwijt. Maar wij leven in ieder geval nog en dat is de hoofd zaak. Zitten weer zonder water en licht. Wij liggen nu onder de bloote hemel. Klop met besmettelijke ziekte naar Jansdorf25. Karlsbad26 een plaats vlakbij ons zwaar gebombardeerd. 2000 v. elite?27] Het is iedere dag weer loopen voor je leven. Wa ren in Schausz [of Schause? Schaux? Onleesbaar] Bom viel op 10 m afstand in een huis. Wat een herrie. Na het bombardement vielen er duizende brood, vleesch, aard.bonnen. 25 Jahnsdorf, gemeente in de Duitse deelstaat Saksen. 26 Stad in het westen van Tsjechië. 27 Wordt hier wellicht bedoeld: 2000 bommen voor de elite, die verondersteld werd zich in Karlsbad te bevinden?

Schatkamer | 2012 | | pagina 21