27 Zondag 19 Maart. Ook deze week weer voorbij. Steeds iedere dag weer hetzelfde. De geheele week alarm overdag en s'nachts. De gehele week meteen is gewoel. Krijgen steeds minder te eten. Deze week weer 200 gram brood minder te eten. Vleesch in 't geheel niet, de soep is 3 1/4 lepel met alleen nog wat knolletjes. Ook de berichten uit Holland worden steeds ongunstiger. Zullen wij elkaar nog wel terug zien. Vandaag kwamen hier heele colonnes vluchtelingen langs uit Silesië. Waren reeds vanaf 16 Jan. onderweg. Dortland ook weer terug, heeft het nu al te kwaad. Begint met alle kleeding te verkoopen. Loopt met de kleeding van de man van zijn liefje in de koffer. Het bruine uniform van de S.S. draagt mijnheer. Hij ga nog wel mee naar Holland volgens zijn zeggen maar dan alleen om te schijden. Zoo'n schoft. Zondag 25 Maart. Deze week weer verder tot de vrede. Hoe lang nog. Berichten over invasie in Duitschland nemen steeds grotere vorm aan. Het leven is hier niet om uit te houden. Wij loopen langs de deur om eten te krijgen. Het gaat wel maar dat moest nog niet noodig zijn. Wat een ellende, 2 of 3 maal daags alarm kunnen s'nachts niet slapen omdat je honger heb. Het is erg maar niets aan te doen. Van deze week zijn de eerste auto's uit Zwitserland hier aangekomen met pakketten van de Engelsche, wij hopen dat wij spoedig aan de beurt zijn. Maar wie weet hoe lang of dat ook nog duurt. Kleeren, schoenen, eten, alles is er niet meer. Zondag 1 April. Deze week vol sensatie. Het eerste een half engelsch pakket. Dat zeer ten goede kwam, want wij zijn zo langzamerhand in staat van ondervoeding. De dokter heeft het gedaan kunnen krijgen dat wij waarschijnlijk iedere week een half pakket zullen krijgen. Wij hopen dat het zoo is want anders zullen er veel slachtoffers vallen. Het oorlogsnieuws is ook geweldig en wij hopen dat het zoo door mag gaan dan hebben wij nog hoop dat het dit jaar in kannen en kruiken komt en wij weer bij vrouw en kinderen zullen komen. Wat betreft alarm dit is nog steeds bij te houden 3 dagen overdag met niets en s 'avonds en s'nachts een paar maal alarm. Dan maar liever overdag. Het is nu paschen tenminste op de kalender maar voor ons en onze familie is 't geen pasen. Wij zitten elkaar aan te kijken als wolven, er wordt gestolen en geplunderd als gekken, wat heel begrijpelijk is. Ik zelf heb nog geen klagen want de bedelarij levert ons iedere dag nog wat op. Mijn maat is ten minste heel op ons gesteld. Zondag 8 April. Deze week was weder één met verrassingen. Op één dag 8 x alarm, 'nachts 2 x en dit iedere dag maar weer aan. De goede berichten houden steeds aan. Nu hebben wij deze week weer een 1/2 Eng. en een 1/2 Fransch pakket ge had. Was een druppel op de wonde. Ook ga 't gerucht dat Holland klaar is en dat er veel voedsel uit Engeland is aangekomen. Was 't maar waar. Ook is er bericht bin nengekomen dat één pakket van 't R.K. voor de vrouwen van krijgsgevangenen is uitgedeeld met de Post. Hoe lang nog. Allen zijn zeer optimistisch! Zondag 15 April. Dit was wel de grootste inspannende week die wij gehad hebben. Dagelijks 10-12 x alarm behalve dan nog des nachts. Wij zitten nu hier te wach ten op de Eng. en de Amerik. Ze zijn bij Eger en Dresden.

Schatkamer | 2012 | | pagina 29