Uit de regio 35 Tijdelijk in Verzetsmuseum: "Beeldtraditie in oorlogsaffiches" Uitgangspunt vormen de affiches uit de collectie van Verzetsmuseum Zuid- Holland en Streekarchief Midden-Holland. Zie www.verzetsmuseum-zh.nl. T/m 28 augustus: "Nuttig en Sierhandwerken" in Ouderkerk Zowel in de Oudheidskamer van de Historische Vereniging Ouderkerck op dTJssel als in het HOP in de bibliotheek van Ouderkerk zijn handwerken in aller lei technieken te zien, die gemaakt werden op scholen in en om Ouderkerk aan den IJssel. Veel particulieren, waaronder ook oud-handwerkonderwijzeres me vrouw Duijm, gaf materiaal in bruikleen voor deze tentoonstelling. Zie ivjviv. h vouderkerck. n/. T/m 31 augustus: Nieuwerkerkse tentoonstelling "Vlijt van vroeger" In de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel zijn merklappen en ander borduurwerk te zien, zoveel mogelijk van lokale herkomst. Zie www.hvnweb.nl. T/m 28 mei 2012: "Schoon" in Streekmuseum Krimpenerwaard 'Omdat we ongetwijfeld nog wat kunnen leren van onze (over-)grootmoeders werd bij het begin van de lente, op 20 maart de tentoonstelling 'Schoon!' geo pend. Schoonmaakartikelen en huishoudelijke apparaten van lang geleden zul len ongetwijfeld inspireren om ook zelf meteen aan het werk te gaan.' U kunt nu ook digitaal een kijkje nemen in het streekmuseum! HEB Fotografie heeft met gebruik van de laatste technieken op het gebied van fotografie, een virtuele tour door het museum gemaakt. U start buiten op het erf en 'loopt' zo naar de klompenmaker, kippenschuur of het museum in. Daar kunt u naar bo ven en bijvoorbeeld op de nieuwe historische afdeling rondkijken in de richting die u wenst. Zie www.streekmuseumkrimpenerwaard.nl. Exposities over onderwijs en zwemmen in HOP Waddinxveen De rijke schoolgeschiedenis van Waddinxveen wordt t/m 30 mei in deze kleine tentoonstelling van het Historisch Genootschap Waddinxveen belicht m.b.v. klassenfoto's, lesmethodes en informatie over de diverse scholen. Van 31 mei t/m 30 augustus volgt de expositie "Geschiedenis van zwemmen en zwembad in Waddinxveen". Plaats: Historisch Ontmoetingspunt (HOP) in de bibliotheek van Waddinxveen. Zie www.hgwaddinxveen.nl. 'Vroeger was alles anders; rond de jaren '60' in Zevenhuizen In het Historisch Centrum van de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle is de tentoonstelling Vroeger was alles anders; rond de jaren '60' met ook vele dorpsfoto's. Zie www.oudzevenhuizenmoerkapelle.nl.

Schatkamer | 2012 | | pagina 37